Rahvarallil hulgaliselt väljasõite (3)

Rahvarallil hulgaliselt väljasõite

ESIMENE KATSE: Kaks katset hiljem lõpetasid Reimal -Voksepp Saaremaa rahvaralli kiviaias.

Laupäeva ennelõunal Orissaare kultuurimaja eest alanud ja õhtupimeduses samas lõppenud Saaremaa rahvarallil saavutasid üldvõidu neljarattaveolisel Mitsubishi Lanceril võistelnud Rainer Parik ja Maarek Grünthal.

Kaheksa katse kokkuvõttes edestasid nad lähimaid rivaale, Subaru Imprezal kihutanud Ranno Bundsenit ja Arsi Tupitsat 27,6 sekundiga. Üldarvestuse ja 4WD klassi kolmanda kohaga lõpetasid lumistel ja libedail teedel peetud sõidu Raul Jeets – Sven Raid, kes jäid võitjaile alla 41 sekundiga.

“Kohe algusest võtsin vaikse liini. Kartsin sõita, kuna jube libe oli. Tahtsin tagasi hoida,” lausus võitja, kel õnnestus tänavu rahvarallil esmakordselt kõigist rivaalidest jagu saada. SA Orissaare Spordihoone korraldusel peetud võistlusel sai Ranno Bundsenile saatuslikuks rajalt väljasõit viiendal lisakatsel. Käies piknikul, nagu ta ise ütles, läks favoriidiks peetud valgalasel kaotsi pool minutit.

Libe rada tingis väljasõite

Varem viiel rahvarallil osalenud ning need kõik võitnud Ranno Bundsen nentis, et ükskord pidigi õnn pöörduma: “Imestasingi, et kaua ma järjest võidan. Nüüd on lõpuks teine koht ka.” Ta tunnistas, et kuigi võiduvõimalus libises väljasõidu tõttu käest ning auto sillad ja summuti said kannatada, on põhjust rahul olla. “Hea ralli oli,” kiitis ta.

Ralli lõpuks kolmandaks platseerunud Team RRC sõitja Raul Jeets oli õnnelik, et auto lõpuni vedas, kuna avakatsel lõhkus ta trampliinilt maandudes oma Mitsubishi Lanceri esiosa. Esiosa sai kannatada ka Mitsubishi Lancer Evo kümnel, millega võistles tänavune Eesti rallikrossi meister Imre Saks. Koos Priit Gradoviga “rallitanud” mees tunnistas, et katsel “läks pikaks” ja teele tagasi pöördumisel sai esimene põrkeraud kannatada.

Võistlejad kinnitasid kui ühest suust, et rada oli väga-väga libe. Saaremaa rahvaralli rajameister Indrek Haamer märkis, et sõitjaid ootas ees äraarvamatu ilm, mis tegi omad korrektuurid. “Ehtne Saaremaa värk,” lausus ta. Tehnilise komisjoni esimees Martin Toom nentis, et väljasõite oli jäitest tingituna üsna palju: “Kus kohta oli, sinna ära pandi.”

Paljude tulemus tühistati

Tehnilistele tingimustele mittevastavuse tõttu tühistati rallil 17 ekipaaži tulemus, kusjuures 15 võistluspaari diskvalifitseeriti rehvireeglite rikkumise pärast. Diskvalifitseeriti ka õige mitme saarlase võistlustulemus – põhjuseks lubatust suuremate või raskemate naastude kasutamine rehvidel.

Orissaare ja Laimjala valla teedel peetud rahvarallit alustas kokku 111 võistluspaari, neist tulemuse sai kirja 70.

Saarlastele üks poodiumikoht

Kuna päev enne rallit sadas lumi maha ning teed muutusid libedaks, pani see nii mõnegi sõitja valiku ette, missuguseid rehve eelseisval võistlusel kasutada. Nii jäi sobiva rehvikomplekti puudumisel võistlusest kõrvale Virgo Arge, kes olnuks saarlastest ainsana suuteline üldvõitu püüdma.

“Mina arvestasin, et saab piikrehvidega võistelda ja tänavarehve mul ei olnud ette valmistatud,” tunnistas Virgo Arge. “Lootsin, et ehk õnnestub vähemalt kruusarehvidega sõita, kuid lumi ja jää välistasid selle võimaluse.”

Saarlastest said parima tulemuse kirja V18 klassis võiduni jõudnud Ken Torn – Lembit Pajussaar Mitsubishi Coldil. Ühtlasi oli absoluutses paremusjärjestuses 15. kohale platseerunud ekipaaž ainus, kes karikakomplekti kodusaarele jättis.

Kaardilugeja kommenteeris: “See sõit oli poisile trenniks. Meile oli esimene kord rahvarallil osaleda – lisakatsed olid küllalt ekstreemsed võrreldes tavaralliga, kuid noorele väga õpetlikud.” Pajussaar lisas, et tunneb võidu üle heameelt: “Igal juhul! Ja Keni jaoks oli see tulemus suur asi. Tänu teiste ebaõnnele jõudsime nii kaugele – meil oli õnne rohkem. Tugev konkurent Abram pakkus üle. Oleks tahtnud lõpuni sõita ja temaga aegu võrrelda.”

V18 klassi favoriidid Markus Abram – Ivar Rühka katkestasid ralli väljasõidu tõttu neljandal kiiruskatsel. Katse varem jäi aga võistlus samal põhjusel pooleli J18 klassis osalenud saarlastel Jan Tornil ja Tom Tornil.

“Nemad sõitsid kiviaia otsa kolmandal katsel. Kiviaias lõpetasid sõidu ka meie ees startinud Raigo Reimal ja Kristjan Voksepp,” kirjeldas Taavi Piipuu, märkides, et ärevaid momente jagus temalegi: “Pidime neljandal katsel “katuse” panema.”

Esmakordselt koos võistelnud saarlased Taavi Piipuu – Alain Sivous lõpetasid talvetingimustes peetud võidusõidu J18 klassi neljanda kohaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 63 korda, sh täna 1)