Pöide vald tahab tõsta lasteaiatasu (1)

Pöide vallavolikogu arutab sel nädalal ettepanekut tõsta 1. jaanuarist Tornimäe lasteaia lapsevanema osalustasu 40 kroonilt 100 kroonile lapse kohta kuus.

Ettepaneku autori, Tornimäe lasteaia juhataja Lea Peedi poolt läbi viidud uuringu kohaselt on Tornimäe lasteaias alates 2003. aastast kehtiv 40-kroonine osalustasu praegu maakonna madalaim, kui mitte arvestada Kahtla lasteaeda, kus lapsevanemalt õppevahendite kulu katmist üldse ei nõuta.

Teistes maakonna lasteaedades oli osalustasu oktoobri alguses 80–100 krooni kuus, kusjuures osa lasteaedu plaanis seda kindlasti tõsta.
Lea Peedi sõnul tuleneb osalustasu tõstmisvajadus järjest kallinevatest hindadest lasteraamatutele, õppevahenditele ja mänguasjadele.

Praegu maksavad töövihikud niipalju, et laps saab selle kätte natuke vähem kui kahe kuu õppevahendite raha eest. Õpikeskkonda tahaks aga parandada ka muude arendavate mänguasjadega.

Vastavalt lasteaia kodukorrale makstakse õppevahendite kulu 10 kuud aastas (v.a juuli, august, kui lasteaed on kollektiivpuhkusel). Lapse puudumisel lasteaiast mis tahes põhjusel lapsevanema poolt osamäära maksmisel ümberarvestusi ei tehta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)