Loomi armastavalt emalt võeti ootamatult tema tütar (8)

Mullu Saaremaale rajatava loomapargi ideega välja tulnud ning sellega palju meediakära tekitanud Olena Voolult (44) võeti ootamatult ära tema 9-aastane tütar Marelle ja viidi Tallinna turvakodusse.

Voolu sõnul on 11. novembril juhtunu näol tegu kummalise looga, sest talle ei esitatud tol hetkel lapse äravõtmise kohta ühtki dokumenti, kirjutas Postimees Online.

Ema põhjust ei tea

Vool ei teadnud nimetada ka põhjust, miks Marelle tema juurest ära viidi. Paar päeva varem olevat talle aga tulnud kiri, kus seisis lapse äraviimise põhjus. “Ema ja tütar elavad lehmalaudas ja lapse elu on seepärast ohus,” luges naine ette kirjas seisnud põhjenduse.

Tütrest ilma jäänud ema lükkas väite tagasi ja rääkis, et oma tütrega on nad elanud üksnes mugavustega hoonetes. Praegu lubab turvakodu emal tütrega suhelda viis minutit päevas telefonitsi.
“Mind süüdistatakse, et Marelle läheb endast välja, kui temaga suhtlen,” ütles Vool.

Kuressaare linnavalitsuse juristi Vilma Kippaki sõnul käis Vool tema jutul esmaspäeval ja linnavalitsuse töötajad tegelevad praegu selle väljaselgitamisega, kas kirjas seisnud põhjendus vastab tõele või mitte. Kippak lisas, et toimub usin tõendite kogumine.

Lastekaitsetöötajaid Voolu olukorrast teavitanud Kaar-ma valla sotsiaaltöötaja Liida Kaare ütles, et senisel viisil ei tohtinud lapse elul enam lasta kulgeda. “Emal oleks vaja hetke, et aeg maha võtta,” selgitas ta.

Kaare sõnul hakkab kõik peale sellest, et lapsele ei sobi elu, kus tal ei ole kodu. Praegugi pole Voolul kindlat elamispaika ning ta elab Kuressaare laste ja naiste varjupaigas Laurits.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 73 korda, sh täna 1)