Nasva sadama süvendamine lükkus edasi

Nasval tegutsev ettevõte Baltic Workboats AS ei alustanud kahe aasta jooksul sadama akvatooriumist liiva eemaldamist, mistõttu keskkonnaministeerium pikendas neljapäeval tööde tegemiseks vajalikku vee erikasutusluba.

Firma plaanis eemaldada akvatooriumisse kuhjunud liiva kuni 9000 m3, et tagada sadama sissepääsul 4-meetrine veesügavus. 2006. aasta juulis selleks väljastatud vee erikasutusloas oli tööde tegemise tärminiks 31. detsember 2008.

Paraku, märgitakse Baltic Workboats’i keskkonnaministeeriumile saadetud vee erikasutusloa muutmise taotluses, ei ole töödega seni alustatud, sest nende tegemiseks pole piisavalt aega olnud.

Nii on aasta algusest aprillini olnud süvendamine raskendatud jääolude tõttu, aprillist juunini on vee erikasutusloaga tegevus üldse keelatud. Septembrist aasta lõpuni on aga pumpsüvendaja kasutamine komplitseeritud tugevate tuulte ja tormide tõttu.

“Sobiliku perioodi täiemahulist ärakasutamist pärsib veel omakorda piisavas mahus tehnika puudumine antud piirkonnas ja süvendusfirmade poolt aastateks ette sõlmitud siduvad lepingud teiste sadamatega,” seisab Baltic Workboats’i selgituses.

Seetõttu palus firma vee erikasutusluba pikendada aastani 2011.
Keskkonnaministeerium leidis, et viimase kümne aastaga pole Nasva piirkonna merekeskkonnas olulisi muutusi toimunud ja ekspertide hinnangul ei toimu midagi olulist ka järgmise kolme aastaga. Seetõttu muutis ministeerium luba ega nõudnud selleks täiendavaid keskkonnamõju uuringuid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)