Sooäär kritiseerib sõidusoodustuse ideed (13)

Sooäär kritiseerib sõidusoodustuse ideed

 

Riigikogu saarte ühenduse esimees Imre Sooäär (pildil) kiidab ja ühtlasi kritiseerib eilses Oma Saares avalikustatud kavatsust teha ühistranspordiseadusse muudatus, et saareelanikud ja saare firmade sõidukid sõidaksid parvlaevadel poole hinnaga.

“Minu meelest on see suurepärane ettepanek, kes siis ei tahaks poolmuidu sõita,” sõnas Sooäär eile. “Aga selle ettepaneku juures on kaks suurt küsimärki.”

Esiteks küsis Sooäär, kust võetakse saarlastele soodustuste tegemiseks raha. “Teiseks on mul veel suurem küsimus, et miks Keskerakond seda ettepanekut siis ei teinud, kui nad ise valitsuses olid,” viitas riigikogu liige.
“Mitte keegi ei takistanud neil seda tegemast.” lisas Sooäär.

Riigikogu liige Kalle Laanet täpsustas eile, et Oma Saare vahendusel tehtud ettepanek alles saadeti maavalitsustele ja kohalikele omavalitsustele seisukohavõtuks ja see ei ole lõplik ettepanek seadusemuudatuseks.
Laaneti sõnul tahab ta eelnõud toetama saada ka teiste erakondade saadikuid ja saarte sõpru ning tulevaks nädalaks peaks ka täpsustuma seadusemuudatusega kaasnevate kulude suurusjärk.

Imre Sooääre väitel on “opositsioonil sellist populistlikku propagandat kerge teha, aga teades, et riigi tulud praeguses majandussituatsioonis järjest vähenevad, on see vastutustundetu ja odav populaarsus”.

Sooäär lisas, et kui laevafirma ise on nõus oma piisavalt suure kasumi arvelt saarlasi poole odavamalt sõidutama, siis on ta kahe käega nõus toetama ja võtab firma omaniku ees mütsi maha.

“Kui aga selleks on juurde vaja maksumaksja raha, siis tahan ma teada, kelle arvelt see raha täna tuleb. Kas pensionäride, õpetajate, noorte perede või kellegi teise arvelt?” küsis Sooäär.

Siiski märkis ta, et pikas perspektiivis peame Põhjamaade eeskujul kindlasti selle poole liikuma, et saarerahval ei tuleks rohkem pealinna sõiduks kulutada kui muude sama kaugel paiknevate Eesti piirkondade elanikel. “Sild on siin ikkagi paraku kõige loogilisem lahendus,” väitis Sooäär.

“Kust silla jaoks raha võetakse,” küsis seepeale Kalle Laanet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)