Kolm Pihtla vallast pärit meest pälvisid NATO’lt medali (7)

Kolm Pihtla vallast pärit meest pälvisid NATO’lt medali

MEDAL RINDA JA KOJU: Sellel pildil on Sander Rand koos isaga puhkuse ajal, laupäeva öösel jõuab sõdur aga juba Afganistani missioonilt koju, koos NATO medaliga.
ERAKOGU

Kolmapäeval tunnustati NATO rahvusvaheliste julgeolekutagamisjõudude medaliga viimased pool aastat Afganistanis teeninud Eesti kaitseväelasi. Tunnustuse saajate hulgas oli ka kolm saarlast – Pihtla valla mehed Tarmo Maripuu, Mario Maripuu ja Sander Rand.

Kaks sõduritest – Sander Rand ja Mario Maripuu – on Kaitseliidu Saaremaa maleva liikmed, Maripuu alustas noorkotkana Kaali rühmas.

“See on väga positiivne, kui kaitseliitlased asja tõsiselt võtavad ning teenistuses kaugele jõuavad,” tundis heameelt ka Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Toomas Luik.

Rahumissioonilt jõuavad mehed tagasi laupäeva öösel, ütles Oma Saarele kaitsejõudude peastaabi pressiohvitser nooremleitnant Agu Karelsohn.
NATO medaliga tunnustati jalaväekompanii Estcoy-6, miinipildujate ja logistilise toetuselemendi NSE-5 head teenistust Afganistani Islamivabariigis.

Medalid andis Eesti kaitseväelastele üle Task Force Helmand’i ülema asetäitja ja Lõuna Lahingugrupi ülem kolonel Martin Smith.
“Kõik mehed tegid kogu Afganistanis teenitud aja jooksul väga head tööd. Üksused olid kokku kasvanud ja nende omavaheline koostöö laabus suurepäraselt,” kinnitas Est-coy-6 ülem major Ain Tiidrus, kelle sõnul oli kogu missiooni vältel väga hea koostöö Ameerika sõjaväelastega, kellega koos opereerimine tegi missiooni väga huvitavaks.

Estcoy-6, mille koosseisus on ka saarlased, teenis Now Zadis koos USA merejalaväe kompaniiga.

Major Ain Tiidruse juhitav 105-meheline motoriseeritud jalaväekompanii Estcoy-6 alustas maikuus teenistust Now Zadi piirkonnas, kus jätkas Estcoy-5 alustatud tegevust, mille eesmärgiks oli domineerida oma vastutusalal ning luua eeltingimused julgeolekuolukorra parandamiseks piirkonnas.

Eesti kaitsevägi osaleb Afganistanis NATO juhitaval sõjalisel operatsioonil alates 2003. aasta märtsist.
Rahvusvaheliste julgeolekutagamisjõudude koosseisus on esindatud 41 riiki.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 172 korda, sh täna 1)