Minister nõuab tõsiseid selgitusi (4)

Minister nõuab tõsiseid selgitusi

KUULAB MURESID: Eile kuulas Sõmera klubis erihooldekodude töötajate muresid sotsiaalminister Maret Maripuu koos nõunik Anders Tsahknaga. Aktsiaseltsil Hoolekandeteenused on selliseid pühendunud inimesi väga vaja, oli minister kindel.

Eile kohtus sotsiaalminister Maret Maripuu Sõmeral erihooldekodude töötajatega. Minister toonitas, et on 100 protsenti selle poolt, et töötajad peavad kätte saama palga, mis on neile ette nähtud.

Samuti märkis Maripuu, et ta tahab tööandjalt ehk aktsiaseltsilt Hoolekandeteenused konkreetset vastust töölepingute sõlmimise ja töötajate tööülesannete jaotamise kohta.

Sõmera klubi saali kogunenud hooldekodude töötajad tahtsid ministri seisukohta teada päris mitmes küsimuses. Peamiselt töölepingute sõlmimise ja tööülesannete jaotamise kohta. Selgus, et kuna juuksur koondati hooldekodust ära, on nüüd tegevusjuhendaja tööülesannetesse kirja pandud hoolealuste juuste lõikamise kohustus.

“Ma ei ole päevagi juuksuriks õppinud,” kinnitas mainitud tegevusjuhendaja ning küsis Maret Maripuult, kas minister lubaks temal oma juukseid lõigata. Maripuu arvas, et ei lubaks.

Probleemseks pidasid töötajad jätkuvalt ka tegevusjuhendajate n-ö nelja kategooriasse löömist. “Tegelikult on tegevusjuhendajate astmed õigesti paika pandud, kuid reaalseid inimesi on nende astmete juurde raske sobitada,” olid ühel meelel nii töötajad kui ka minister – ei lähe ju ühe punkti alla aastatepikkune praktilise töö kogemus ning koolitunnistus.
Palju kära tekitanud töölepingute kohta nentis Maripuu, et ei oska seisukohta võtta, kuna ei ole neid lepinguid näinud.

Pärast kohtumist ütles minister Maripuu Oma Saarele, et oli varem teadlik erihooldekodudes toimuvast ning eriti keeruliseks tegi asja see, et aktsiaseltsi juhtkond oli muudatused ametiühinguga kooskõlastanud.
“Kes siis veel, kui mitte ametiühing peaks kaitsma oma liikmete ja töötajate huve,” lausus minister. Siiski otsustas ta oma eilsel Saaremaa-käigul ka Sõmerale sõita, et kuulda inimestelt otse, mis neile muret teeb.
Üldiselt oli Maripuu aga seisukohal, et hooldekodudes töötavad väga tublid inimesed, kes on oma tööd teinud südame ja innuga, ning kui ühelt poolt tahavad need inimesed oma tööd jätkata, siis teisalt on aktsiaseltsil selliseid inimesi ka väga tööle vaja.

“Neid küsimusi kuulates on minu arvates olnud kõige suurem probleem see, et ei ole omavahel küllaldaselt suheldud, ei ole kõiki käike ja otsuseid põhjendatud ning see on tekitanud pingeid,” tõdes minister.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)