Korralike kummide kasutamine ei ole kasulik mitte ainult üheöösuhetes, vaid ka liikluses. Eriti eile taevast sadanud talve hakul. Ehkki talverehvid on Eestis kohustuslikud alates detsembri esimesest päevast, ei peaks autojuhid jälgima kummide valikul kuupäevi, vaid ilmaolusid. Või veel parem – mõlemat koos. Kes siiralt usub, et novembri keskpaigas ning ilmade jahenedes talv veel kaugel on, on üksjagu naiivne.
Eile Kihelkonna maanteel toimunud liiklusõnnetus oli näiteks selle kohta, et nii mõnelegi tuli tali ootamatult. Ehkki just üleeile vahetas ettenägelik Dacia juht auto suverehvid talverehvide vastu, ei päästnud see teda avariist kaasliikleja tõttu, kes talverehvide panekut seni edasi lükanud.
Inimesed unustavad ja ikka juhtub. Kui aga kummivahetuse mõte on peast juba läbi käinud ja selles suhtes midagi ette võetud pole, kas siis pole juba tegu hoolimatusega enda ja teiste suhtes?
Liikluses ei saa loota ainult iseenda ja oma sõiduki peale. Me võime ju uskuda, et oskame paariõllese-peaga autot roolida, kuid kui mõni laps puu tagant ootamatult teele jookseb, vajame ka reaktsiooni. See, et joogine aju vähendab reaktsioonikiirust, ei ole uskumus, vaid fakt. Nagu ka see, et tavaline rehv ei pea lörtsis ja libedas nii hästi nagu talverehv.
eelkõnelejatega täitsa ok. Kummi võid endale peale tõmmata :) autol käivad rehvid.
jah, kummi on ikkagi materjal millest tehakse rehve
Ka üheöö suhetes tuleb talvel kasutada samuti naelkumme?
Rehvid ikka, rehvid.
Ei taha küll halvasti õelda, aga mina igatahes keeldun kondoome oma auto alla panemast. Ei tea millega ajakirjanikud ringi sõidavad!? Minul on tavaline nelja rattaga auto, mille all käivad veel igatahes rehvid.
Oma Saares võtavad ajakirjanikud tihti sõna asjades millest nad ööd ega mütsi ei jaga. Soovitus ühene kõigepealt tehku endale asjad ja terminoloogia selgeks kui neile mittetundmatutel teemadel sõna võtta. Panen tähele,et see kipub tihtilugu selle väljaande viga olema.
Sattusin juhuslikult seda lehte rullima. Kui võrrelda EOLI, siis on tunne, et olen sattunud paradiisi. Kirjavigu võrratullt väheb, ei puudu ka huumor ega lahe stiil. Arvan, et just sõnamängu rõõmust pandi messtele ja aurodele kuummid all. Samas aga tundub, et Saare naised eeslistavad miskipärast rehve…
Mina omalt poolt soovitan kibeduse vältimiseks neile kõigine naelkumme…
Meie kandis räägitakse mõnusalt auto pasteldest. Kogu oma elu olen sõitnud jalgrattaga, mil kummid all. Ei ole selle pärast küll kordagi kukkunud.
—
“OS” on mõnus leht lugemiseks…
Kulla Juku, kui sa tahad öelda, et öelda rehvi kohta “kumm” on lubamatu ja rumal. siis vaidleksin vastu. väga suur osa inimesi kasutab ikka sõna “kumm” ja ei ole ka õige lehele ette heita.
Kasutada võib ju tea millist sõna (näit. panen autole uued pätid ,rõngad jne. alla) kuid üks endast ja teistest lugupidav ja haritud ajakirjanik peaks ennast terminoloogiliselt ja korrektselt väljendada suutma.
Ajakirjanik on täpselt samamoodi inimene ja mitte ametnik või bürokraat, kellele on täpselt ette kirjutatud, kuidas oma tekste vormistada. Ajakirjanik peab kirjutama kõigile arusaadavalt ja kui soovid, siis võib öelda “rohujuure tasandil”.
seda mõttetut vaidlust. Ametlik ja korrekktne oleks vist tõepoolest öelda rehv. Ärgem siiski unustagem, et me kasutame ka sõna “autokumm” igapäevases kõnepruugis. Kumm oli muide enne olemas kui rehv ja kasutusel praegugi. Kui ajakirjanik kasutas kõnekeelt ja ei ajanud igavat ametlikuku juttu, no mida siin kritiseerida?
Rauno ja kullapeerg – aitäh siiski hea lähenemise eest, ise poleks nalja ära tundnud, IRWW. Kaks kukke hüüdsid kikerikii, teises muudkui kaak-kaak ja kaak-kaak.
OS-i ajakirjanikud ilmselt viskavad vahel vimkat, et nende lood oleks jututeemaks ka peale läbilugemist :) Kivi visati lammaste hulka, määgima hakkas see, kes pihta sai.
tahaksin (nina)tarkade tähelepanu juhtida sellele, et ajalehe sõnakasutus ei peagi olema sama kuiv, tuim, unine ja arusaamatu kui bürokraatide oma. Ajalehte peab iga inimene seletava sõnaraamatu abita ja seejuures mõnuga lugeda saama. Oma Saar on õnneks valdavalt hea sõnakasutusega, tihtipeale seejuures elurõõmsalt humoorikas ajaleht. Ja kui vigade kallal norida, tasuks tähelepanelikum olla ja vahet teha, kas vea tegi või jaburuse põhjustas tõesti ajakirjanik või hoopis ajalehele info andnud tegelane (näiteks Risti-Virtsu-Kuressaare maantee 118. kilomeeter pole küll mitte ajakirjanike väljamõeldis).