Parkimissegadus linnasüdames (3)

Parkimissegadus linnasüdames

Parkijal kiired ajad: Valesti parkinud auto juht, habeme ja nokkmütsiga mees vabandas end välja kiirete aegadega. “Miks te teete meile siin häbi nõnda, nüüd pole enam midagi teha, homme olete juba ajalehes ka,” noomis politseinik Kalmet Valge. “No mis siis ikka teha, kui lehes on,” vastas mees. Politseinik Valge soovitas aga pildistada kõigile teistele võimalikele valesti parkijatele teadmiseks parkla märki, mis näitab hoopis Saaremaa kaubamaja suunas.

Politsei kinnitusel rikuvad kõik Kuressaare kesklinnas Vaekoja ja Tallinna tn 1 ärihoone ees parkivad sõidukid liikluseeskirja, sest selles piirkonnas keelab isegi peatumise ülekäiguraja ees olev keelumärk.

Sellise üllatava avalduse tegi Oma Saare fotograafile teisipäeval politseikonstaabel Kalmet Valge, kes ootas kesklinna ringteel valesti parkinud Fordi omanikku.

“See pole ainus asi, mis siin valesti on, seal on peatumiskeelu märk, kus ei ole kirjas meetreid tähistavat mõjuala,” ütles Valge ja osutas Tallinna 9 maja esise ülekäiguraja ees seisvale märgile. “Seega kehtib see peatumiskeeld kõigile nendele autodele, mis siin seisavad,” kinnitas politseinik.

Ta lisas veel, et politsei on ühendust võtnud linnavalitsusega, aga mingit vastukaja pole tulnud ega lahendust pole välja pakutud.

Vastuseks Oma Saare järelepärimisele kinnitas politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi ametlikult, et keelumärk kehtib ka Vaekoja ja Tallinna 1 hoone ees.

“Asulas lõpetab märgi mõjupiirkonna teine märk või ristmik,” selgitas Mägi. “Kunagi oli seal tõesti tegemist ringliiklusega ristmikuga, kuid praegu ei ole see sellise ristmikuna kasutusel.”

Mägi lisas, et kuna tegu on segadust tekitava liikluskorraldusega, esitab politsei kohalikule omavalitsusele omapoolsed arvamused ja seisukohad liikluskorralduse paremaks ja selgemaks muutmiseks.

“Jah, tuleb nentida, et põhimõtteliselt on politseinikul paberi järgi õigus,” sõnas Kuressaare linnavalitsuse infojuht Priit Pruul. Ta lisas, et abilinnapea Urmas Sepp on öelnud, et lähiajal paigaldatakse märgile lisatahvel. “Tore, et politsei niisugustele asjadele tähelepanu juhib,” kiitis Priit Pruul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)