Muhumaal on toimumas väga palju sündmusi (8)

Muhumaal on toimumas väga palju sündmusi

 

Muhu uudiste väljastamine kirjakeeles, millega eelmisel nädalal sai algust tehtud, kutsub esile sama vastakaid arvamusi kui nende murdekeeles esituski. Ei tea, kas peaks õige rahvaküsitluse korraldama? Samas mida see annaks? On tänulikke lugejaid, kes nüüd saavad aru kõigest, mis kirja pandud; on neid, kes soovivad murdekeelse kirjapildi ennistamist; on neid, kes arvavad, et andsin lihtsalt kägisejatele liiga kergesti alla… Mine võta kinni…

Mõne aja eest ilmus Raul Vinni lehelugu tellitud artiklitest. Vahepeal tuli tahtmine kirjutada analoog oma saagast, aga see oleks juba igav mõtte kopeerimine.

Olgu selle kirjutamisega, kuidas on. Eks aeg anna arutust. Ja las need koerad hauguvad – karavan peab ikka edasi liikuma.

Kõiki muhu tikkimishuvilisi oodatakse täna õhtul kell 17 Hellamaa külakeskusse. Juhendaja Meeli Oidekivi käe all tahetakse ka sel aastal tikkida ja üheskoos meistritarkusi õppimas ja täiendamas käia.
Muhu käsitöölisi tunnustati nädalavahetusel Tallinnas peetud mardilaadal. Käsitööselts Oad ja Eed sai ligi 200 osavõtja seas parima toote auhinna rahvusliku tikandi säilitamise ja edasiarendamise eest. Auhinnaks saadi paar tarkuseraamatut.

Laupäeval, 15. novembri õhtul saab Muhu Restoranis pidu pidada. Tantsuks mängib Audru jõelaevanduse ansambel.

Laupäeval sõidab Muhu segakoori rahvas Saaremaa kooride päevale, kus lubati selgemaks õpetada ka mõni tulevasuvise suure laulupeo laul. Laulupeo laule õppides on lauljad ja ilmselt ka juhendajad kogu aeg sisemiselt kahevahel. Ühest küljest on laulupidu olnud alati koht, kuhu tahetakse sõita ja mille nimel siis aasta läbi õpitaksegi.

Teisest küljest on laulud läinud aina keerulisemaks ja laulmise lust kipub raskete proovide varju ära kaduma. Mõnikord tekib tahtmine, pea kahe käe vahel, proovist koju jäädagi, tundes, et see pingutus on mõttetu. Kuid eks Muhu segakoor ikka pingutab oma südika juhendaja eestvedamisel edasi – kas siis võidu või kaotuseni.

Pühapäeval, 16. novembril kell 16 olete oodatud Kirile Loo kontserdile Hellamaa külakeskusse. Sünninimega Heidi Kruuse esinejanimi Kirile on tulnud vanadest folklooritekstidest (kiri, kirja) ja Loo tähendab loomist. Kirile Loo loob pärimusmuusikapõhist muusikat. Esmalt valmib tekst ning siis leiab ta sinna peale meloodia. Paljud laulud on regivärsilised ning ehk saavad kuulajad-vaatajadki koos Kirilega oma hääled helisema panna.

Tulemas on mardi-kadri trall. 21. novembril kohtuvad mardi- ja kadripered Piiri rahvamajas. Sisse pääseb ainult kostüümides. Peredel on vaja ette valmistada väike temaatiline etteaste. Etteaste pikkuseks on antud 10 minutit, aga pikemalt võib ju alati teha! Võtke kaasa santsukott, millest saate annetusi jagada teistele mardi- ja kadriperedele ning kuhu saab panna teile annetatud asjad. Pidu kestab poole ööni. Anneli Tamm annab lähemat teavet.

Muhu lasteaed tähistab sel aastal oma 40. juubelit. Juubeli õigem aeg oleks olnud suvel, kuid siis oli majas remont. Pidustused lükati edasi ajale, kui majas on juba ka midagi ilusat näidata. 24.–28. novembrini on juubeli tähistamise nädal. Avatakse pidulikult mänguväljak ja tänatakse ehitajaid, lastele pakutakse sünnipäevatorti.

Tähelepanu, Muhu lasteaia endised töötajad! Reedel, 28. novembril kell 14.30 toimub lasteaia saalis pidulik kontsert-aktus, kuhu oodatakse kõiki endisi ja praegusi töötajaid. Koos kuulatakse-vaadatakse laste esinemisi ning meenutatakse lasteaias veedetud päevi.

Olge munukesed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)