Lennugraafik esialgu ei muutu (5)

Vastuseks kodanike kaks nädalat tagasi Saare maavalitsusele ja Estonian Airile saadetud lennuliikluse teemalisele avalikule pöördumisele vastas maavalitsus, et hetkel ei peeta lennugraafiku muutmist otstarbekaks, kuid juhul kui riigipoolne dotatsioon suureneb, vaadatakse graafik uuesti üle.

 “Arvestades riigi poolt makstava dotatsiooni suurust 2008. aastal, on praegune lennugraafik suurima võimaliku sagedusega,” märgitakse maavanema nõuniku Anu Varese edastatud maavalitsuse pressiteates. “Kahjuks ei ole käesoleva aasta riigieelarves täiendavaid vahendeid, et olemasolevat lennugraafikut tihendada.”

Mis puutub ettepanekusse taastada argipäevade lennugraafik varasemal kujul või tuua hommikused lennud veelgi varasemale ajale, on maavalitsuse arvates selle kaalumiseks vaja tuua rohkem fakte, mis muutmist põhjendaksid.

Maavalitsuse pressiteates öeldakse, et lennuliin peaks käigus olema vähemalt kolm kuud, kuni uue aastani, enne kui saab teha mingeid järeldusi. Selleks ajaks on loodetavasti selgunud ka riigieelarvest eraldatav dotatsioonisumma 2009. aastal.

Pressiteates märgitakse, et nõu on peetud nii  Estonian Airi kui ka Kuressaare ja Tallinna lennujaamaga, ning siiski on jõutud ühisele järeldusele, et kõik muudatused peavad tuginema osapoolte vajaduste ja võimaluste põhjalikule analüüsile ning nende vajadus peab olema faktiliselt tõendatud.

“Jätkame olukorra analüüsimist ja parimate võimaluste otsimist 2009. aastaks,” annab pressiteade lootust, et midagi ja kunagi võib siiski muutuda.

Vastuse täistekst on saadaval Saare maavalitsuse koduleheküljel

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)