Mõrvas süüdistatav taandas oma advokaadi

Eile Kuressaares alanud kohtuprotsess jäi lühikeseks, sest kohtualune, 59-aastane Sulev, keda süüdistatakse mõrvas, peksmises ja tulirelva ebaseaduslikus käitlemises, otsustas temale määratud kaitsja taandada.

“Ta ei ole minu kaitseks midagi teinud,” ütles mees kohtule, lisades, et kaitsja ei ole isegi üritanud teda vanglast välja saada.

“Mul ei ole üldse kaitsjat vaja, sest ma ei ole milleski süüdi,” kinnitas mees.
Vandeadvokaat Vahur Tänav nõustus kohtualuse sooviga. “Hea meelega loobuksin tema kaitsmisest, kuid jätan selle kohtu otsustada,” lisas ta.

Kohus pidas kohtualuse taotlust põhjendatuks, kuid arvestades süüdistuse raskust peab mehel kaitsja olema. Kui kohtualune uue talle määratud kaitsjaga rahul on, jätkub protsess täna.

Oma süütusele rõhudes keeldus kohtualune ka enne eilset kohtuprotsessi tutvumast oma süüdistusakti ning toimikuga.
Käesoleva aasta 14. märtsi õhtul sai politsei teate, et Kuressaares Kihelkonna mnt 2A leiti 62-aastase naise vägivallatunnustega surnukeha.

Kahtlustatavana peeti toona kinni tapetu väidetav elukaaslane Sulev, kes vabastati seejärel paariks päevaks vahi alt ning arreteeriti uuesti 20. märtsil. Mees on tänaseni vahi all.

Sulev on varem kahel korral kriminaalkorras ning 16 korral väärteokorras karistatud. Talle määratud trahvid on tänaseni tasumata. “Ei mõtlegi tasuda,” oli mees kohtus konkreetne.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)