Linnavalitsus andis järgi: Uus tänav saab kiirusepiiraja (17)

Linnavalitsus andis järgi: Uus tänav saab kiirusepiiraja

JÄRJEKORDNE AVARII: Kevadel sõitis loomaarsti aeda Ford Mondeo.

Kuressaare linna üks liiklusõnnetuste rohkemaid kohti, Uus tänav, saab vastavalt linnavalitsuse eilsele otsusele kiirust piirava tõkise. Seda pärast rohkem kui aasta kestnud liiklushuligaanide kihutamist ja Uue tänava elanike sõdimist linnavalitsusega.

“Ei usu mina enne midagi, kui seda künnist siin maas pole,” ütles Oma Saarele Karja tn 3 elav Margus Birkenfeldt, kes on künnise paigaldamist linnavalitsuselt taotlenud varemgi. Seni on Uue ja Karja tänava ristmikul paiknevas majas töötav ja elav loomaarst Birkenfeldt pidanud veidi rohkem kui aasta jooksul läbi elama viis tema maja või seda ümbritseva aia rammimist liiklushuligaanide poolt.

“Linnavalitsus on igasuguseid asju palju ja kogu aeg lubanud,” märkis Birkenfeldt ning tuletas meelde paari vanasõna, mis hoiatavad enneaegse rõõmustamise eest. “Mina ei tahaks aga laskmata karu nahka enne jagada, kui karu pole maha lastud. Ja mis seal enne kaagutada, kui muna käes pole.”

Liikluskorraldus on hea

Eilsel linnavalitsuse nõupidamisel otsustati kiirusepiiraja paigaldamist Uuele tänavale toetada. Siiski ütleb linn oma pressiteates, et kiirusepiiraja küll paigaldatakse, kuid selline olukord, kus on kannatada saanud linnakodaniku vara, ei ole tekkinud liikluskorralduse tõttu, ning liiklusspetsialistide tavapärane soovitus on asula jaotustänavatele taolisi esemeid mitte paigaldada.

“Kuressaare Linnavalitsus on endiselt seisukohal, et olukorrad, milles on kannatada saanud linnakodaniku vara, ei ole tekkinud halva liikluskorralduse tõttu, vaid liikluskultuurituse tagajärjel,” sedastatakse pressiteates.

Kuressaare linnainseneri Madis Piheli kinnitusel paigaldatakse ajutine piiraja lähinädalatel. Tema sõnul ei maksaks seda segi ajada trapetsikujulise künnisega.

Enne pole kuulatud

Vältimaks suuremaid õnnetusi on Margus Birkenfeldt jõudnud ehitada oma majale ümber betoonaia ning üritanud linna liikluskomisjonile selgitada künnise vajalikkust. Samuti on ta teinud ettepaneku mainitud komisjon tagasi kutsuda.

Kõik linnavalitsuse poole saadetud palved on seni olnud kui peaga vastu seina jooksmine ning need on saanud vastuseks, et Uuele tänavale ei ole võimalik piirajat paigaldada. Samas ütles Oma Saart konsulteerinud liiklusspetsialist juba jaanuaris, et tema ei näe ühtegi põhjust, miks künniseid ei võiks paigaldada.

Seni on Uuele tänavale paigaldatud vaid liiklusmärk, mis kohustab sõitma kiirusega alla 30 kilomeetri tunnis ja mille paar naljahammast muutsid mõni aeg tagasi markeri abil hoopis kiirust 80 kilomeetrini tunnis piiravaks märgiks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)