Koguva võetakse liinilt maha (3)

Parvlaev Koguva võetakse majandusministeeriumi ja Väinamere Liinide kokkuleppel tulevast suvest Virtsu–Kuivastu liinilt maha, kuna ministeeriumi hinnangul on väikeste laevade kasutamine praegustes kokkuhoiutingimustes ebaefektiivne.

“Reisija jaoks on aga oluline, et juhul kui ettevõte teeb otsuse aluste arvu vähendada, ei halvendaks muudatus ühenduse kvaliteeti,” ütles Oma Saarele majandusministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna nõunik Martin Rakov.

Samas võivad järjekorrad Virtsu ja Kuivastu sadamas järgmisel suvel pikemaks muutuda, kuna nelja praami asemel sõidab järgmisel suvel liinil tipptundidel kolm laeva.

Väinamere Liinide juht Urmas Treiel ütles, et Koguva edasise saatuse kohta ei ole praegu öelda veel midagi. Treiel lisas, et võib-olla tuleb vähendada ka öiste reiside arvu.

Jätkuv majanduslangus annab tunda ka laevaliinidel. Alates augustist on üleveetavate reisijate ja autode arv hakanud vähenema: Rohuküla–Heltermaa liinil kuni 10% ja Virtsu–Kuivastu liinil kuni 5% eelmise aasta sama ajaga võrreldes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)