Päev isa jaoks (6)

Päev isa jaoks

 

Järjest enam materialiseeruvas maailmas väheneb isa roll perekonnas. On mitu varianti: üksikemad, mahajäetud emad ja emad, kelle lapsel on küll isa, kes elab koos perega, kuid kellel pole kunagi lapse jaoks aega. Olgu ajanappuse põhjuseks siis äri, palgatöö või poliitika. Tegevus, mis võtab ööpäevast kogu aja, mis magamisest üle jäänud.

Iga laps vajab isa. Selles ei kahtle vist mitte keegi. Kui nüüd kõik isad mõtleksid selle peale, kuipalju aega nad oma järglase jaoks näpistada suutnud on ja kas seda on vähe või parasjagu olnud, siis millise tulemuseni jõuaksime?

Ühiskond areneb üha enam materiaalsuse suunas. Selle arengu käigus hakkab kaduma nähtus, mida nimetatakse abieluks. Pereisa asemele on tulnud meessõber või elukaaslane. Lapsele on aga endiselt vaja just isa.

Oleme seisukohal, et isa ja abikaasa rolli tuleb veel rohkem väärtustada ka riigi tasandil. Märgata neid isasid, kes võivad selle tiitli kirjutada suure tähega. Südantsoojendav on kuulda üritustest, kus tunnustatakse aasta Isa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)