Linn plaanib osa “sebradest” katta termoplastikuga (4)

Kuressaare linnavalitsus uurib võimalust katta vähemalt osa linnatänavate ülekäiguradadest termoplastikust tähistusega, mis on võrreldes tänavale värviga maalitud “sebradega” tunduvalt pikemaajalised.

Sellist lahendust kasutati näiteks äsjavalminud Kuressaare ringtee ümberehitusel, kuid Kuressaare linnatänavatel seni veel mitte. Seepärast on kevadel mahamaalitud “sebrad” sügiseks tihtipeale kulunud ja tekitavad seetõttu ka liiklusohtlikke olukordi.

Kuressaare linnainsener Madis Pihel ütles Oma Saarele, et linnaplaneerijad on uudse materjali kasutamist arutanud ning üksikutes kohtades on plaanis seda nüüd ka kasutama hakata.

“Küsimus on selles, et siin tuleb ka arvestada toimuvate kaevetega, teede remondi ja sealhulgas pindamistega,” sõnas Pihel.

Tema sõnul on termo-plastiku tööiga pikem, aga sellest tuleneb ka suurem maksumus. “Seega on mõttekas teha antud kulutus vaid kohtades, kus kaevamisi, teeremonti ja pindamist lähiaastatel ei toimu,” märkis Pihel. “Ehk siis seal, kus on täiesti uus või remonditud teekate.”

Linnainseneri sõnutsi on hetkel koostamisel võimalike kohtade töömaht ja ehitajatega käivad läbirääkimised maksumuse osas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)