Alver Sagur pürib Kuressaare turu rentnikuks (8)

Kuressaare turu tulevikku arutaval üleeilsel ümarlaual viibis väheste osalenute seas ka turismiettevõtja Alver Sagur, kes soovib enda sõnul eelkõige näha, et turg kui ajalooline objekt saaks korda.

Tal on ka huvi turu rentnikuks hakata, kuid seda juhul, kui tingimused oleksid vastuvõetavad. Ühe sellise tingimusena tõi ta välja rendilepingu aja.
“Et investeeringuid peale saada, tuleb rendileping teha vähemalt 25 aastaks, praegu on 10 aastat,” rääkis Sagur. “Selle ajaga ei tee ükski investor ühtegi investeeringut, kaks aastat sellest kulub juba ehitamiseks.”

Lisaks peaksid turgu investeerimiseks olema vastuvõetavad muinsuskaitsetingimused, sest turg vajaks ümbertegemist. Saguri nägemuses peaks turuhoone kui esindushoone tulema turul rohkem esile, kaduma peaksid turuputkad, nagu need praegu on, ning kogu turupind võiks olla ühel tasapinnal ilma ruumi raiskavate piirete ja treppideta, mis praegu hoonete ümber on.

“Turuhoone ees võiks olla väike veesilm või purskkaev,” kirjeldas ärimees oma nägemust. “Meil ei ole kesklinnas elavat asja, vesi teeb sellise koha liikuvaks.”

Sagur nõustus ka Oma Saares avaldatud talunik Veiko Maripuu mõtetega, et turg peaks olema saaremaise kauba müügikoht, kust saaks osta saaremaist mahetoidukaupa. Kuid see ei peaks olema ainus asi. Muu kraami osa peaks turul paiknema tagapool, ent mitte selliste putkade kujul nagu praegu.

Veiko Maripuu rääkis septembri keskel Oma Saarele, et turg peaks olema koht, kus saaksid kokku Saaremaa talupidajad, Kuressaare aednikud ning Eesti originaalkaup, mida Saaremaal ei toodeta. Turul töötaksid ja müüksid oma tooteid käsitöömeistrid ning müüdaks nn lugudega tooteid.

“Pean kõige tähtsamaks, et turg kui muinsuskaitseobjekt saaks korda. Minu silmis on see väga tähtis,” rõhutas Sagur, lisades, et olgu siis rentnikuks tema või keegi teine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)