Linnavalitsus tahab Tullio Libliku golfifirma nõukogust taandada (3)

AS-i Saaremaa Golf aktsionäride järgmisel nädalal toimuva erakorralise üldkoosoleku päevakorras on nõukogu liikme Tullio Libliku vabastamine nõukogu liikme kohalt.

Ettevõtja Tullio Libliku taandamine golfifirma nõukogu liikme kohalt on päevakorda võetud Kuressaare linnavalitsuse kui AS-i Saaremaa Golf suuraktsionäri ettepanekul.

Neli aastat Saaremaa Gol-fi nõukogu liikme kohal olnud Tullio Libliku sõnul on ta seni kuulnud jutte enda väljavahetamise kohta vaid tänavajutu tasemel.

Liblik ütles, et väljaarvamine nõukogu liikmeskonnast teda ei üllata. “Suhteliselt arusaamatud protsessid on juba suve algusest saadik AS-is Saaremaa Golf toimunud,” rääkis Liblik, kelle sõnul oli esimeseks murettekitavaks sammuks golfifirma senise juhi Aivar Aru lahtilaskmine.

“Aivar Aru tagandamine on esimene liigutus selles protsesside ahelas. Peale Aru tagandamist on ju veel igasuguseid imelikke asju juhtunud, kuid ma ei hakkaks neid praegu kommenteerima.”

Liblik ei soovinud siiski ennustada, millised arengud võivad golfiettevõtet lähimal ajal ees oodata.

“Minul on ennustamisega küll raske tegeleda, hiromantiaga ma sina peal ei ole. Üldjuhul otsustab omanik, mida ta ettevõttega teeb, aga peale Kuressaare linna on selles ettevõttes ka väikeaktsionärid, kelle arvamust oleks ka mõistlik küsida.”

AS-i Saaremaa Golf nõukogu esimees, abilinnapea Urmas Sepp ütles, et temal pole Tullio Libliku suhtes ühtegi isiklikku ega ametlikku pretensiooni.
Küsimusele, miks soovib linnavalitsus Tullio Libliku nõukogust tagasi kutsuda, vastas linnapea Urve Tiidus, et golfifirma nõukogu muutmine ei ole linnavalitsuse pädevus, vaid aktsionäride üldkoosoleku teema.

“Suuraktsionär on arutanud erinevaid variante nõukogu koosseisu muutmiseks, kuid otsuseid pole tehtud, sest peab õigeks arutada seda teemat ikkagi koos teiste aktsionäridega,” lausus Tiidus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)