Linn tahab suurendada ooperipäevade toetust (14)

Linn tahab suurendada ooperipäevade toetust

ALLKIRJAD LEPINGULE: Kuressaare linnapea Urve Tiidus ja Eesti Kontserdi juht Aivar Mäe kirjutavad alla koostöölepingu.

Olukorras, kus Kuressaare linn kavandab järgmiseks aastaks tugevat püksirihma pingutamist, on eelarve eelnõusse sisse kirjutatud Saaremaa ooperipäevade toetuse suurendamine 150 000 krooni võrra.

Eelmisel aastal esmakordselt Saaremaa ooperipäevi korraldanud Eesti Kontserdiga ei seo Kuressaaret mitte ükski rahaline kohustus. Küll aga on linnavalitsus eelnõus avaldanud soovi tõsta 2009. aastal üle kogu Saaremaa laieneva ürituse toetust 250 000 kroonilt 400 000 kroonini, mis tekitab pingelises majanduslikus olukorras küsimärke.

Linn saab hea asja

Volikogule tutvumiseks saadetud eelarve eelnõus oleva toetussumma kohta ütles kultuuri valdkonnaga tegelev abilinnapea Argo Kirss, et otsustatud ei ole veel midagi.

“Toetus suureneb siis, kui linnavolikogu on eelarve vastu võtnud,” lausus Kirss. Tema sõnul on toetuse suurenemine sisse toodud, kuna 2008. aastal viis Eesti Kontsert Saaremaa ooperipäevad läbi väga edukalt ning seetõttu otsustati koostööd jätkata.

Pole õiglane

Samas tekitab selline eelarve eelnõu mitmeid küsimusi Kuressaare Linnateatri turundusjuhis Aarne Mägis, kelle majandatav ettevõte peab tuleva aasta eelarves leppima sellest aastast väiksema summaga. Natuke suuremaks – 50 000 krooni ulatuses – paisutab seda küll linnavolikogu poolt lõpetatud SA Kuressaare Teater senine toetamine.

Mägi sõnul saab ta aru, et kokkuhoid on igal pool vajalik ning selge ja arusaadav. Samuti ei ole tema sõnul ka eelnõus ette nähtud 150 000-kroonine lisa ooperipäevadele Kuressaare linna jaoks mingi müstiline rahahulk, kuid tekitab siiski mõningaid mõtteid.

“Kui sellises olukorras seatakse mõne suhtes eelistusi, ei pruugi see olla teiste suhtes päris õiglane,” ütles Mägi. “Eks linn on oma prioriteedid arengute osas paika pannud ja see puudutab kindlasti ka kultuurivaldkondi.”
Aarne Mägi sõnul ootaks tema teatri jaoks eelarvest vahendeid, et ei peaks tulevikku silmas pidades etendustegevuseks mõeldud summasid kulutama tehniliste vahendite remondiks ja soetamiseks.

“Näiteks kulub valguspargi prožektorite ja muude valgusallikate töökorras hoidmiseks aastas umbes 30 000 krooni,” tõi linnateatri turundusjuht näite. Ta märkis, et sel aastal linn õnneks leidis eelarve väliselt lisaraha rikki läinud valguspuldi remondiks.

Läheb paremaks

Aarne Mägi sõnul on praegune olukord selline, et peab enda eest seisma. “Kui mõnele tundub, et teater tahab liiga palju ja et nii mõnigi teine linna hallatav asutus või ettevõtmine peaks olema eelistatud olukorras, siis meie siin majas seisame oma asjade eest,” ütles Mägi.

“Ja antagu meile see väike egoism andeks, aga on olukordi, kus peab oma naha eest väljas olema, sest mitte keegi teine seda ei tee, ja mõnikord on lihtsalt kehva tunne, kui keegi sellest aru ei saa. Aga paremad ajad on ees. Olen selles kindel.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)