Saarlane Kajar Lember pälvis Aasta rahvaliitlase aunimetuse (4)

Üleeile Pärnu Kontserdimajas toimunud Eestimaa Rahvaliidu kongressil tunnustati Aasta Rahvaliitlase 2008 aunimetusega Saaremaalt Laimjala vallast võrsunud poliitikut, erakonna peasekretäri Kajar Lemberit.

Ettepaneku Rahvaliidu kõrgeima tunnustuse omistamiseks Kajar Lemberile tegi erakonna volikogu. Tunnustusega kaasneva rändkarika andis Lemberile üle Aasta Rahvaliitlane 2007, kauaaegne ERL Jõgeva maakonna ühenduse esimees Urmas Pirk.

“Organisatsiooni tegevjuhile sellise tunnustuse andmine on tegelikult tunnustus kogu erakonnale ja maakonna- ning linnaühendustele.

Mul on hea meel, et siin saalis on üle 800 inimese, kusjuures igaüks võib tunda, et üks kild sellest mäest (lisaks rändkarikale kingitakse Aasta rahvaliitlasele klaasmäe kujuline meene – J. L.) on ka tema õnnekild, “ ütles Kajar Lember oma tänukõnes.

Kajar Lember esines kongressil ka poliitilise ettekandega, milles ta Rahvaliidu 2008. aasta tegemistest pidas ajalukku minevaks riigimetsade kaitsmise aktsiooni, mille käigus koguti 50 599 toetavat allkirja.

“Parafraseerides 47 aastat tagasi John Kennedy välja öeldud kuulsat mõtet märgiksin, et praegu on selline aeg, kus meil kõigil ei tule mitte küsida, mida saab erakond teha minu heaks, vaid seda, mida mina saan teha erakonna ja kogu Eesti rahva heaks,” mõtestas Lember lahti erakonna liikme rolli tänases ühiskonnas.

“Selle kohta, et Kajar Aasta rahvaliitlaseks sai, on mul raske midagi arvata. Usutavasti hakkas ta poliitika vastu huvi tundma ajal, kui mina Maaliitu kuulusin ja temagi selle erakonna ettevõtmistes kaasa lööma hakkas.

Kajari juures meeldib mulle ennekõike kindlaks jäämine poliitilisele tõekspidamisele ja põhjalik maaelu tundmine.

Vastutusrikas roll erakonnas ja ka Tabivere vallavolikogu esimehe töö on Kajari elurütmi piisavalt kiireks ning pingeliseks muutnud.

Kord kuus jõuab ta ka oma vanematekoju, kus teda ootavad lemmikloomad hobused,” kommenteeris poja tunnustamist Saaremaa rahvaliitlaste eestvedaja Aarne Lember, kes ise pälvis erakonna auliikme nimetuse.

Jaan Lukas

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)