Leili Muuga Saaremaa-etüüdid Saaremaa kunstistuudios

Leili Muuga Saaremaa-etüüdid Saaremaa kunstistuudios

 

Saaremaa kunstistuudios avati valiknäitus maalikunstnik Leili Muuga Saaremaa-teemalistest etüüdidest, mis kannab nime “Nostalgia”.

Vaatamiseks on 31 etüüdi. Läbiv teema on kadakad ja meri.
“Näituse korraldamise idee tuli sellest, et oleme perega väga palju Saaremaal, ja kunstnikki on nooruses olnud siin tihti etüüde tegemas.

Kuna Leili Muuga aga ise tulla ei saanud, siis pakkusime talle välja mõtte tööd siia tuua,” rääkis näituse korraldaja, Niguliste muuseum-kontserdisaali varahoidja Kaia Haamer (pildidl), kes on ka ise Saaremaaga tihedasti seotud.

Leili Muuga kavatseb Saaremaale jõuda 14. novembril oma 86. sünnipäeva tähistama.

“Vanasti põhines kogu kunstiõpetus sellel, et suurele tööle eelnesid arvukad etüüdid. Leili tegi etüüde väga palju ning kui kompositsioon valmis sai, jäid etüüdid seisma,” rääkis Haamer.

Paari aasta eest kappe revideerides taasleitud etüüdid said sõprade soovitusel endale koha näitustel.

“Me oleme väga õnnelikud, et on olemas selline kunstisalong, siin on selline elurõõmus ja optimistlik vaim,” kiitis Haamer etüüdile sobivat näituspaika.

Saaremaa kunstistuudio juhataja Anne Tootma ütles, et ei mäletagi varasemast sellist unikaalset ja uhket näitust, ning kutsus huvilisi eesti kunstiklassikasse kuuluvad töid vaatama.

Tõsised kunstihuvilised, kellel huvi Leili Muuga etüüde osta, saavad seda teha 14. novembril kunstnikuga läbi rääkides. Kolmapäevast saab osta näituse kataloogi.

Leili Muuga tööd jäävad kunstisalongi kolmeks nädalaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 81 korda, sh täna 1)