Mäeker kaotas kohtuvaidluse endise töökohaga (3)

Taimetoodangu inspektsiooni peadirektori kohalt vallandamise kohtus vaidlustanud Mart Mäekerit saatis ebaedu, kuna kohus otsustas üleeile tema hagi mitte rahuldada. Mäeker kavatseb otsuse vaidlustada ringkonnakohtus

. “Minu seisukoht on, et lähtuti puhtformaalsest seisukohast,” ütles Mart Mäeker. “Asja sisuni ei jõutud, milles asi tegelikult oli.” Kohtus lüüa saanud Mäeker kaebab otsuse ringkonnakohtusse edasi. “Seda teed pooleli jätta ei saa,” kinnitas ta.

Rahuldamata jäid ka Mäekeri taotlused ennistada ta tööle ning maksta tasu teenistusest puudutud aja eest. Ainus rahuldav otsus, mille kohus selles asjas tegi, tuli samuti Mäekeri kahjuks, kui põllumajandusministeerium soovis Mäekerilt avalik-õiguslikus suhtes tekitatud kahjude hüvitamist.

Milles see kahju täpselt seisnes ja kui suures summas, seda kohus eile täpsustada ei soovinud.

“Ma olen elus palju tasuta koolitusi saanud, aga see on koolitus iseenda raha eest, kui piltlikult väljendada,” kommenteeris Mäeker olukorda eile.

Lisaks otsuse edasikaebamisele hakkab Mäeker nüüd tegelema uue töökoha otsimisega. “See viimane aeg on oodatud kohtuotsust, enne pole valikuid teinud ja endale väljundeid otsinud, eks hakkan sellega nüüd tegelema,” ütles ta.

Mäeker vabastati teenistusest põllumajandusministri käskkirjaga 6. veebruaril. Põllumajandusministeeriumi kantsleri vanemabi Indrek Grusdam on varem öelnud, et erimeelsused Mäekeri ning ministri vahel said alguse asjaolust, et inspektsiooni töökorraldus ei taganud kontrolli järelevalveametnike tegevuse õiguspärasuse ja objektiivsuse üle.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)