Laadjala rahvas sai uhke seltsimaja (1)

Laadjala rahvas sai uhke seltsimaja

PIDULIK HETK: Lindi lõikavad läbi Kaarma vallavanem Ülo Vevers ja Laadjala külavanem Lemmi Saun.

“Suur õnn ja rõõm on olla selle hoone lävel. Öeldakse, et heal lapsel palju nimesid, rahvakeeles Kalju tall, projekti järgi Tõllakuur, valla paberites seltsimaja ja külavanem pakkus välja külamaja,” rääkis Laadjala külaseltsi esimees Liia Põldniit eile enne lindi läbilõikamise tseremooniat.

Loigu talu peretütre ja Metsa Johani talu peretütre hoitud lindi lõikasid läbi Kaarma vallavanem Ülo Vevers ja Laadjala külavanem Lemmi Saun.

Seejärel said kokkutulnud pidulised külaelu eestvedajaid Sauna ja Põldniitu tervitada vahuveiniga.

“Kõik see töö on ühistööna valminud. Igaüks on omamoodi kaasa aidanud. Kui ma siit mööda sõitsin ja vana mõisatalli nägin, siis hakkas mul peas vasardama, et meil tuleb see hoone korda teha,” rääkis külavanem Lemmi Saun.

“Minevikust on saanud tulevik. See vana, üle 200 aasta vana maja on saanud uueks,” lisas ta.

Vana mõisa abihoonet kasutati kolhoosiajal tallina. 2005. aasta detsembris hakati majas toimetama, seda puhtaks rookima. Talgute korras lõhuti hobuste latrid ning aeti sõnnik välja. Usinasti ametis olid nii noored kui vanad.

See oli külas ainuke vanem ehitis, mille müürid veel terved, kuigi õiget katust enam peal polnud. Alustati päris nullist, sest hoone polnud isegi registris. Ehitusega tehti algust tänavu juulis ja 26. septembril oli maja lõplikult valmis.

Küla noore kunstniku Ene Raua kujundatud tänukirjad said eile kõik tublid abilised, vallavanem, ehituse järelevalvaja Andrus Sepp ja paljud teised.
Kaarma vallavolikogu esimees Margus Mägi tundis rõõmu, et külas on nii tublid inimesed.

“Nii toredad ruumid on,” kiitis Mägi. Vallavanem Vevers soovis, et majas keeks elu ja seal toimuks palju ühiseid ettevõtmisi ning kinkis külalisteraamatu. Lisas, et lauatenniselaud on juba tellitud ja tuleval nädalal saab kätte.

Õnnitlusi jagasid veel naaber-külaseltsid ja -seltsingud, Medell OÜ, Eikla naisselts, Kaarma maanaiste selts, Laoküla selts jt.

Pidulikkust lisasid oma musitseerimisega noored muusikud Kaari ja Maarja Uus. Pidu jätkus suupistete, tordi ja kohviga.

Seltsimaja ehitas Saare KEK ning maja kogumaksumuseks kujunes üle miljoni krooni, sellest saadi PRIA toetusena 900 000 ja ülejäänud valla omaosalusena.

Laadjala külaseltsi kuulub 28 inimest, külas on elanikke 43.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 326 korda, sh täna 1)