Makaronide saamiseks tuleb läbida arstlik kontroll

Makaronide saamiseks tuleb läbida arstlik kontroll

 

Sel nädalal Kuressaares toimunud Euroopa Liidu meeletu abi jagamine on ühe ametniku viinud peaaegu lahkumisavalduse esitamiseni. Praeguseks on olukord siiski kontrolli alla saadud.

Naela andmetel (ajalehe Oma Saar vahendusel) tuli Euroopa Liidu poolt ekstra Kuressaare abivajajatele 24 miljonit kilo makarone ja jahu, millest lahkelt kutsuti osa saama kõik linna pensionärid ja riskirühma kuulujad.

Abijagamispäeval kogunes juba enne uste avamist maja juurde järjekord, mis lookles pikalt ümber lossipargi ning suundus Roomassaare poole. Väetimad olid noosist jagu saama tulnud vaid kilekotiga, tublimad aga lausa uhkete džiipidega, millel järelkäru taga.

Esimeste tundide jooksul tuli korduvalt kutsuda kiirabi, kuna rahvamassis esines infarkte, luumurde, veresoonte lupjumist ning soolesulgust.

Jagamiskeskuse juhataja sõnul paneb tema oma ameti maha. “Nad ei lase mul ju tööd teha. Lämmatavad mind. Ma ei saa aru, kas tõesti on nii palju abivajajaid? Mina seda tööd enam ei tee,” hüsteeritses alles paar kuud tööl olnud juhataja.

Naela toimetus otsustas uurida, kas tõesti on kõigil järjekorras seisjatel abi vaja?

Mees suure kuldketiga:
Missa mölised, kärbes! Sa ei näe, et mul on vaja vä? Sa idioot arvad, et ma suudan oma Hummerile bensu ostmise kõrvalt veel süüa osta vä? Mingi tropp, raisk. Kao minema!

Proua pisikese aiakäruga:
Loomulikult on mul abi vaja. Tule sa appi, noormees. Aita mul see kärutäis makarone minema vedada.

Daam ussinahast käekotiga:
Noormees, kas te ei näe siis, et meil kõigil on abi vaja. Majanduslangus on nii suur, et kõik, mis tasuta antakse, kulub ära. Alati.

Pärast esimest päeva pidi kohalik jagamiskeskus vastu võtma otsuse makaronide ja jahu jagatavat kogust kuidagi vähendada, et kõik ennast abivajajateks nimetavad kodanikud mingisugusegi portsu kätte saaksid. Selleks kutsuti kohale kõiketeadev kohalik meisterkokk, kosmonaut ja seeneteadlane professor Kosmos, kes koostas kohe kriisiplaani ja asus tegutsema.

“Kõigepealt tuleb selgeks teha abivajaduse aste,” selgitas Kosmos. Tema sõnul pannakse kokku komisjon, mis sarnaneb noorsõdurite valmidust kontrolliva organiga. “Igaüks, kes tahab vähegi abi saada, peab enne komisjonist läbi käima. Seal kontrollitakse nende füüsilist võimekust, teeme koormusteste. Kõik peavad läbima maouuringud nn mõõga neelamise teel, et teha kindlaks, kas nende sisikonnas ei peitu ehk liigseid varusid,” kirjeldas professor kadalippu, mis abivajajaid ees ootab.

“Seejärel määrame neile vastava koguse ning siis saavad nad oma abisaadetise kätte.”

Kuna kõik need protseduurid võtavad aega, võib abivajajatel oma makaronide ja jahu kättesaamiseks kuluda nädalaid, kui mitte kuid.

Kosmose sõnul peavad siiski kõik ootama elavas järjekorras, et mitte tekitada olukorda, kus keegi trügib vahele ja mõni teine eriti abivajaja seetõttu oma makaroni- ja jahuportsu kauem peab ootama.

Eile õhtuks oli olukord kontrolli alla saadud. Järjekorras seisjad süütasid õhtupimeduse saabudes lõkkeid ning võtsid üles nii mõnegi lauluviisi – enamasti ikka “Mere peo” ja “Saaremaa valsi”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)