Saaremaa ralli pressiteenistus annab selgitusi

Ekslikult on jäänud mulje, et Ott Tänak ja Raigo Mõlder said Saaremaa ralli võidu tänu Rainer Ausi ja Toomas Kasaku eemaldamisele, põhjuseks keelatud kõrvalise abi kasutamine.

Saaremaa ralli pressikeskuse juhataja Margus Kiiver teatas, et võistluse kajastamisel on ilmnenud mõned ebatäpsused ning toimunu vajab selgitamist.

Nimelt hilinesid Rainer Aus ja Toomas Kasak rehvipurunemise ja rehvide vahetamise tõttu viimase katse starti neli minutit ja said sellega seoses 40 sekundit trahvi, mis lülitas nad esikoha duellist välja.

Seda teadsid ka Ott Tänak – Raigo Mõlder, kes ei pidanud viimasel katsel enam pingutama, kuna konkurendid olid piisavalt kaugel. Lisaks olid Aus ja Kasak teadlikud, et nad eemaldatakse rallilt, kuna nad said ühe lisarehvi kaasvõistlejalt, mis on keelatud.

Ralli juht Aivar Parts märkis, et ühtegi kirjalikku protesti Rainer Ausi ja Toomas Kasaku ebasportliku käitumise kohta ei esitatud ning rikkumise fikseerisid tehnilise komitee liikmed. “Rehve kontrolliti. Tema [Ausi] autol oli all üks markeerimata rehv,” ütles Parts rally.ee autospordiajakirjale.

“Tehniline komisjon kandis mulle rikkumisest ette ja ebasportlikult käitunud võistlejad on oma karistuse kätte saanud.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)