Sünnipäev rabamatka ja öökinoga

Sünnipäev rabamatka ja öökinoga

TÕELINE MATKAILM: Päikesepaiste vaheldus vihmasagaratega, ning üle sügisvärvides raba kaardus kahekordne vikerkaar.

Komandandi noortekeskuse seitsmendal sünnipäeval oli kõikidel huvilistel võimalus matkata Koigi rabas ja nautida juba populaarseks saanud öökino.

Reedel, 3. oktoobril matkasid kuusteist huvikeskuse ringides osalevat ja avatud keskuses käivat noort ja kolm noorsootöötajat sügiseses Koigi rabas.

“Matka eesmärk oli viia lapsed linnast ja huvikeskuse nelja seina vahelt välja sügisesse loodusse,” rääkis noorte huvikeskuse juht Aare Martinson Oma Saarele, lisades, et Koigi raba kui üks Lääne-Eesti ilusamaid ja ligipääsetavamaid rabasid on meil ju käe-jala juures, kuid paljud lapsed pole ealeski sinna sattunud.

”Kuuldavasti on aga sel sügisel mitmed koolid lausa klasside kaupa Koigi rabas käinud või sinna minemas,” teadis Martinson.

Tema sõnul läbisid kõik lapsed viie kilomeetri pikkuse õpperaja nurinata. Tutvuti tüüpiliste rabataimedega ja kaardilt veeti näpuga järge, kuhu matkates oli jõutud. Vaatetornidest avanes kaunis vaade südasügisesele rabale ja sealsetele järvedele.

”Veidi tuska tegi asjaolu, et rabas tundub puudu olevat järelevaatajast, kes parandaks lagunema kippuvad vaatetornid ja -platvormid ning koristaks vastutustundetute külastajate poolt mätaste vahele poetatud prahi,” märkis Martinson, kellel oli kahju ka sellest, et aastaid tagasi parklas seisnud paviljon on kadunud koos selle seintel olnud infomaterjalidega.

”Hämariku eel tagasiteele asudes olid kõik matkast osa-võtjad küll väsinud, kuid rahul,” rääkis huvikeskuse juht.Kaasas olnud võileivad ja õunad maitsesid eriti head.

Kõik need noored, kes olid vanemad kui 13 ja tahtsid koos sõpradega filme vaadata, kogunesid Komandandi tänava noortekeskusse kella kaheksaks. Esimene film, mille ürituse korraldajad olid välja valinud, oli koolivägivalla teemaline, kuid noorsootöötajate sõnul mitte nii julm kui “Klass”. “Selline väga lahe, noortepärane, seiklusrikas ja hea õpetliku sisuga film,” kommenteeris noorsootöötaja Marjana Luist.

Kui esimese filmi olid valinud noorsootöötajad, siis ülejäänud filmide valikus said kaasa rääkida juba filmihuvilised ise. Vaheaegadel söödi võileibu, arutati nähtud filmide üle ja loomulikult ei puudunud ka sünnipäevatort.

Öökino lõppes kell kaks öösel ja seejärel viisid noorsootöötajad noored koju.
”Meie jäime üritusega väga rahule,” ütles Luist.

2007. a kokkuvõtted näitavad, et keskeltläbi külastas huvikeskust 40 noort päevas, kelle hulka ei ole arvestatud väljaspool maja erinevates ringides käivaid noori ja erinevatel üritustel ja projektides osalejaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)