Rahvateatri uue hooaja peasündmuseks on Tuulikute-festival

Reede õhtul Kuressaare Linnateatris uut hooaega alustanud Saaremaa rahvateater läheb oma 46. sünnipäevale (jaanuar 2009) vastu teotahteliselt. Teatri juhatuse liige Ellen Teemus rõhutas, et peaeesmärgiks on kirjanike Jüri ja Ülo Tuuliku draamafestivali korraldamine veebruari lõpus. Sellekohase idee pakkus välja Lea Kuldsepp, kes on ka festivali projektijuht.

“Saaremaalt on võrsunud mitu näitekirjanikku, kelle loomingu põhjal võiksime festivale korraldada. Peale Tuulikute on meil ju veel Aadu Hint, August Mälk, Juhan Smuul, Albert ja Lembit Uustulnd ning teisigi,” loetles Ellen Teemus.

Detsembrikuus näevad teatrisõbrad Helle Kesküla lavastuses üht kena kogupereetendust. Ellen Teemus kavatseb uue teatritüki vaatajate ette tuua järgmisel aastal.

“Tahame hooajal vähemalt kahe-kolme uuslavastusega hakkama saada. Endiselt on mängukavas Jüri Tuuliku “Abruka lood Abrukal”, mida saame suvekuudel mängida. Festivaliks soojendame üles Tuuliku näidendi “Abruka aeg”, mida oleme väga vähe mänginud. Plaanis on osaleda üleriigilisel harrastusteatrite kokkusaamisel. Tegemisi jagub,” rääkis Ellen Teemus.

Taas alustab ka rahvateatri stuudio, et koolitada noori näitlejaid. Teemuse sõnul tahab rahvateater uuel hooajal rohkem ka ratastel olla, viies külakosti maarahvamajadesse.

Saaremaa rahvateatrit juhib kolmeliikmeline juhatus, kuhu kuuluvad Lea Kuldsepp, Ellen Teemus ja Liivi Väli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)