Õppenõustamiskeskus alustab tööd veel sellel aastal

Neljapäeval arutas Saaremaa omavalitsuste liidu (SOL) juhatus õppenõustamissüsteemi käivitamist maakonnas.

SOL-i juhatuse esimees Raimu Aardam ütles Oma Saarele, et õppenõustamiskeskus hakkab tööle veel sel aastal ning selle juhtimiseks on nõusoleku andnud Katrin Perova, kes on varem töötanud ka Saare maakohtu kriminaalhooldusosakonna juhatajana.

Aardami sõnul hakkab õppenõustamiskeskus tööle Kuressaare linnavalitsuse majas ning sealse töötaja töötasu tuleb riigilt. Tegemist on riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikomisjoni projektiga, mille rahastamine toimub Euroopa sotsiaalfondide kaudu. Ülejäänud kulud kaetakse pearahapõhiselt omavalitsuste poolt.

“Õpiraskustega lapsi ja noori, alates lasteaiaeast kuni gümnaasiumiõppuriteni, maakonnas on,” teadis Aardam, kelle hinnangul peaks keskus hakkama edaspidi koordineerima ka koolide sotsiaaltöötajate ning lasteaedade tugiisikute väljaõpet ja tegevust.

Kuressaare linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe kiitis SOL-i juhatust, kuna õppenõustamiskeskuse loomise vajalikkuses ei kahelnud mitte ükski laua taga istunud inimestest.

“Praegu on nii otsustatud, et keskuse töölerakendamise võtab enda peale Kuressaare linn, mis tähendab, et füüsiliselt hakkab see olema linnavalitsuse majas, kuid see ei tähenda, et laste nõustamine peaks hakkama toimuma ainult Kuressaares,” täpsustas Salumäe, lisades, et nõustamist vajavad ka erivajadustega lapsega kokkupuutuvad täiskasvanud – tema vanemad, õpetajad ja vallavalitsuse töötajad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)