Linn maksab päästekeskuse teede projekteerimiseks 77 500 krooni (4)

Kuressaares Pihtla teele uue päästekeskuse ehitamist korraldav Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on teinud ettepaneku jagada Pihtla tee ja Transvaali tänava ristmiku ning Pihtla tee haru ristmikevahelise osa eelprojekti koostamise kulud Kuressaare linnaga võrdselt.

RKAS-i juhatuse liikme Elari Udami taotluse kohaselt peaks linn oma rahakotti kergendama 77 500 krooni võrra. Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles Oma Saarele, et projekti edasi arenemiseks on hea, kui mõlemad osapooled tasuvad projekteerimistööde maksumuseks ette nähtud 155 000 kroonist poole.

“Olen Elari Udamiga kohtunud ning teemat arutanud,” märkis Sepp, kelle sõnul saab pärast projekti koostamist ja eelarve valmimist edasisi samme kaaluda.

Lähtuvalt Kuressaare linnavalitsuse nõudmisest on RKAS alustanud kõnealuse Pihtla tee haru projekteerimise korraldamisega. Vastavalt Celander Projekt OÜ pakkumisele on projekteerimistööde maksumuseks 155 000 krooni, millele lisandub käibemaks.

Projekteerija andmetel on projekteeritava teelõigu pindala 4050 m2, sealhulgas on ka Pihtla tee 7 kinnistuga (uus päästekeskus) liidetav tänavaosa suurusega 508 m2.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)