Kuivastus avastati kahtlast ainet ja keelatud relvi

Reedel Kuivastu sadamas toimunud lauskontrolli käigus leiti kahest autost kahtlast pulbritaolist ainet, mille puhul kahtlustatakse, et tegemist võib olla narkootikumidega. Ained saadeti ekspertiisi.

“Tulemustest on veel vara rääkida, aga on olemas esimesed leiud narkootilise aine suhtes,” ütles maksu- ja tolliameti peainspektor Vallen Aug uudistesaatele Reporter, täpsustades, et hetkel on küll alles kahtlus, et kas tegu on narkootilise ainega või mitte. “Ekspertiis tuvastab selle,” märkis Aug, lisades, et enne tulemuste selgumist ei saa kedagi süüdistada.

Narkokoerad nuusutasid üle kõik Kuivastu sadamasse saabunud reisijate autod. Sõidukite paakidest võeti kütuseproove, et kontrollida, kas keegi kasutab erimärgistusega diiselkütust, kontrolliti ka kolmandatest riikidest pärit kodanike reisidokumente. Piirivalve tabas ka mitu sõidukit, millel puudus liikluskindlustus või tehnilise ülevaatuse tähtaeg oli möödunud.

Keskkonnainspektsioon kontrollis jahirelvade ja kalapüügivahendite vastavust kehtivatele nõuetele.

Kontrollijate erilise tähelepanu osaliseks sai veel üks auto, mille pagasiruumist leiti pesapallikurikas ja idamaised võitluspulgad. Mees ütles politseile, et käib trennis. Suletud uste taga kontrolliti auto põhjalikult üle, kuid idamaiste võitluskunstide harrastajale midagi ette heita ei olnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)