Ivo Linna koos Rock-Hotel’iga raiuti raamatusse

Ivo Linna koos Rock-Hotel’iga raiuti raamatusse

LINNA BILL: SÜG-i bändis Müstikud ristiti Ivo Linna Billiks. Üle Eesti tuntakse Saaremaalt võrsunud muusikut ennekõike Linna Ifina.

Eesti ühe vanema rokkbändi, ansambli Rock-Hotel 30. sünnipäevaks ilmunud raamatut “Aeg meid muutnud on? – Rock-Hotel 30” esitleti neljapäeval Tallinnas Viru keskuses kaupluses Rahva Raamat.

Trükise autoriks on bändi suur austaja Mihkel Truman. Kohal olid ka bändiliikmed, eesotsas Kingissepa Viktor Kingissepa nimelise keskkooli ansamblis Müstikud 42 aastat tagasi oma rokkmuusiku teed alustanud Ivo Linnaga.

“Ansamblit Müstikud on rokipundiks väga raske nimetada. Aga sinnapoole küll. See oli tõesti minu esimene bänd, mis sündis sügisel 1966. Rock-Hotel nägi ilmavalgust tosin aastat hiljem 20. oktoobril. Nädala pärast saame kolmekümneseks. Ja huvitav on see, et ma olen peaaegu poole oma elust olnud ühes ja samas ansamblis.

Loodetavasti jätkub seda tööd veel kauaks. Meil on omavahel väga hea klapp. Dramaatilisi kismasid pole olnud. Mulle on see andnud hindamatu ja kordumatu kogemuse,” arutles nüüdne Linnuse küla mees Muhust.

Kolmekümne aasta jooksul on Eesti üks populaarsemaid ansambleid andnud kontserte paljudes riikides. Millised kontsertreisid on eriliselt mällu sööbinud?

“Angola ja Laos. Sellest maailmast ei teadnud meie enne mitte midagi. Need kaks reisi on kõige ergumalt meelde jäänud. Kolmandale kohale asetaksin 1989. aastal tehtud Ameerika reisi, kus saime omamoodi kultuurišoki. Mängisime ka sealsetes rokiklubides ja seegi oli omaette elamus,” meenutas Linna.

Raamatus on rohkesti bändiliikmetest fotosid ja joonistusi. Ivo Linnast joonistas mitu pilti varalahkunud kunstnik Aarne Vasar. Kord küsinud ka kitarrimänguga tegelenud Vasar Linna käest laulikut laenuks. Solist laenanudki, aga naljaga pooleks öelnud, et tasuks joonistagu Vasar mõned pildid. “No ta joonistas neid pilte kümmekond, üks naljakam kui teine.

Kolmest kladest kokkukleebitud laulikust on saanud reliikvia,” rääkis Linna.
Peatselt kolmekümneseks saav Rock-Hotel jätkab kontserttegevust raugematu hooga. Juubelituuriga tehakse Mandri-Eestile ring peale. Saaremaale kahjuks seekord ei jõuta.

Kas pikemaid kontsertmatku lähiajal ette võetakse, selle kohta ei osanud popstaar midagi öelda. Küll aga mõlgutab ta mõtteid kunagi bändikaaslastega Uus-Meremaal ja Lõuna-Aafrika Vabariigis lavalaudadele astuda.

Mis muud kui Rock-Hotel’i liikmeile järgmiseks kolme-kümneks okas kurku ja pind sõrme!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 123 korda, sh täna 1)