Heliloomingu preemia noorim laureaat on Heldur Harry Põlda

Heliloomingu preemia noorim laureaat on Heldur Harry Põlda

MUUSIKAMEHED MUUSIKAST: Maestro Eri Klas: “Heldur Harry, ma tean, sa laulad hästi ja mängid viiulit, aga sa vist tahad dirigendiks saada?” Heldur: “Jah” Ja maestro seletaski pikalt, mida peab tegema, et heaks dirigendiks saada.

Tänavuse aasta kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali preemia laureaatide seas on ka Kuressaarest pärit Heldur Harry Põlda, keda tunnustati Milesi rolli kehastamise eest Britteni ooperis “Kruvipööre”. Teadupärast on 18. septembril 12-aastaseks saanud ooperisolist noorim laureaat, keda nii auväärse muusikapreemiaga tunnustatud.

Juba kaheaastasena Kuressaares Laululinnu konkursil osalenud Heldur Harry on oma loomingulisel arenguteel teinud järsu hüppe pärast pere Tallinna kolimist. Kuressaare muusikakoolis viiuli- ja klaverimängu õppinud Heldur Harry jätkab pealinnaski viiuliõpinguid.

Samas on ta pühendunud lauluharjutustele ja esinemistele Estonia poistekooriga ning Tallinna Filharmoonia solistina. Nooruke muusik on osalenud kandvas rollis juba mitmes lavastuses, sealhulgas mänginud peaosa Estonia muusikalavastuses “Pipi! Nuki! Puhh!”.

Novembrikuu kahel esimesel päeval astuvad Heldur Harry Põlda poiss-sopranina ja Valentina Kremen kontraaldina publiku ette Tartu Jaani kirikus ning Tallinna Jaani kirikus. Kontserdil “Viva oratorio! Hingelt hingele…” tuleb Eestis esiettekandele Roxanna Panufniku Westminsteri missa ja Sofia Gubaidulina “Öö Memphises”.

Kooridest ja orkestritest esinevad üle-eestiline noorte sümfooniaorkester, Estonia Seltsi segakoor, mille koosseisus laulab ka Heldur Harry isa Meelis Põlda, ja Tartu ülikooli kammerkoor. Dirigendiks on Erki Pehk.

Oma Saare (16. august 2008) küsimusele, Heldur, mis sa arvad, mis on sinu edu saladus, vastas toona veel 11-aastane koolipoiss: “Ma ei tea.”
Heldur Harry ema Halliki: “Me oleme sattunud väga heade õpetajate juurde. Viiuliõpetajaks oli Laine Sepp, kes on oma alale täiesti pühendunud.

Lauluõpetaja Pilvi Karu, kes ütleb, et kui sa midagi teed, siis tee seda südamega ja hästi. Estonia poistekoori juhatab Hirvo Surva, kes on super-dirigent – sa ei saa temast mööda vaadata, ta lihtsalt koondab inimesed enda ümber ja annab oma energia lastele edasi.

Praegu on meil viiuliõpetajaks tõesti õpetajate õpetaja Ivi Tivik – sa ei saa minna sinna tundi, kui sa ei ole ette valmistunud. Mul on selline tunne, et need õpetajad on suutnud lapsele oma energiat edasi anda.”

Isa Meelis: “Kõrvalt vaadates tundub, et kui ta saab rolli ja see talle väga istub, siis ta pühendab ennast jäägitult selle õppimisele. Ja edu saladus võib olla ka see, et talle jääb see asi, mis meeldib, kohe pähe.”

Saarlased saavad üleriigilise muusikapreemia noorimat laureaati esinemas näha rahvusvahelisel poiste keelpillifestivalil Kuresaare muusikakoolis 24.–26. oktoobrini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 81 korda, sh täna 1)