Saarlased ootavad Tänaku võitu (5)

Saarlased ootavad Tänaku võitu

LOODAB FÄNNIDE TOETUSELE: Ott Tänak ütleb, et saarlasena tal konkurentide ees suurt eelist ei ole, sest teised on Saaremaa teedel neljarattaveoliste autodega rohkem sõitnud, lisades, et talle annavad aga kindlustunnet juurde kodused toetajad ja fännid.

Sel nädalavahetusel Saaremaal sõidetav autoralli tõotab saarlastele kujuneda üle aastate põnevaimaks, kuna üldvõitu asub kodustel teedel püüdma neljarattaveolisel autol võistlev Ott Tänak.

Koos kaardilugeja Raigo Mõlderiga rallil osalev Kärla noormees on Eesti meistri- ja karikavõistluste viimase etapi eel sarja liider ning paras ports õnne ja oskuslik sõit kodustel teedel võib Subaru Autospiritist meeskonna ridades sõitvale saarlasele tuua meistritiitli.

Eelmisel rallil kannatada saanud võistlusmasin on Saaremaa ralliks uuesti üles ehitatud. Remonditud auto proovimiseks läbis Tänak sellega Lõuna-Eestis 30 testikilomeetrit, et olla kindel, kas kõik toimib ootuspäraselt.

Tiimi esindaja Juss Rodeni kinnitusel Ott Tänakule koduralliks kohustusi õlgadele pandud ei ole. “Eks ta tahab ise samamoodi võita,” usub Roden.
Tema sõnul on tiimijuht Markko Märtin esimest aastat N-rühma Subaru Imprezal võistleva noore saarlasega rahul: “Areng on olnud positiivne. Ott on olnud isegi tublim, kui hooaja algul arvata võis.”

Kahtlemata ootavad saarlased Tänaku võitu, sest enam kui veerandsada aastat ei ole Saaremaal toimunud sportrallil külalisi alistada suudetud.
Viimati kuulus esikoht saar-lasest sõitjale 1981. aastal, mil parima tulemuse sai kirja Vello Õunpuu.

“Loodan, et sel aastal jääb võit Saaremaale,” ütles tollane rallivõitja. “Otil saab muidugi kõige keerulisem olema – koduseinte raskus,” nentis Õunpuu.

Kogenud rallisõitjana lisas ta, et Tänakul tuleks liikuda ühtlases tempos, vigu vältides: “Nagu rütmist välja lähed, neelab see sind alla. Üks väike viga võib kalliks maksma minna. Rallis ei saa vigu teha. Kui kümnekilomeetrise katse peale on 60–70 kurvi, siis mõne peal ikka eksid, kui pingutama hakkad.”

Ott Tänak kinnitas Vello Õunpuu sõnu: “Kindlasti peab kogu aeg jälgima teiste tempot ja ise kindla peale ilma vigadeta sõitma.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)