Uus mullaharimisriist murdis Saaremaa põldudel hambad (3)

Uus mullaharimisriist murdis Saaremaa põldudel hambad

SAAREMAA PÕLLUMAAD OLID MASINAST KÕVEMAD: Pildi tegemise hetkel oli sügavkobestajal murdunud vaid üks tera. Paari tunni pärast jäi põllutööriistale ainult üks tera külge.

Saaremaa põllumeestele demonstreerimiseks toodud Agrisemi sügavkobestaja Cultiplow 52 M ei pidanud Saikla põldudel töötades vastu ja viidi tagasi Kehtnasse, firmasse OÜ Rodnas, mis New Hollandi maaharimismasinaid vahendab.

“Üks tera jäi sellele masinale külge. Ülejäänud kõik murdusid. Kui põllutöömasinate nimele on lisatud täht M, mis tähendab modifitseeritud, siis need masinad tavaliselt vastu ei pea. M pidi tähendama ka “mäda”,” edastas demopäeva korraldaja, talunik Aarne Põri põllumeeste tähelepaneku.

Ta lisas, et esimene Eestisse toodud taoline masin, mis on ilma M-märgiseta, töötab Valgamaal ühegi probleemita. Pealegi kaasneb selle M-tähega ka 100 000 krooni kallim hind.

Saiklasse Agrisemi külvitehnoloogia tutvustamispäevale olid tulnud põhiliselt Ida-Saaremaa põllumehed.

“See tehnoloogia põhineb mitte künnil ja kultiveerimisel, vaid sügavkobestamisel ning randaalimisel. Külviagregaat on pandud randaali peale,” selgitas Põri. Jurna talu peremees Indrek Haamer rõhutas, et niisugune sügavkobestaja on iseenesest vajalik riistapuu, aga tutvustatud uuel masinal jättis vastupidavus soovida. Samas demonstreeris Rautsi talu peremees Aarne Põri oma uut külvikut, mis ideaalselt töötas.

“Põllumees peab kõiki masinaid ise oma silmaga nägema ja käega katsuma. See on maa-harijale A ja O. Klantspildi peal on kõik asjad ilusad, aga näha masinaid töötamas, see on midagi muud,” toonitas mullu aasta põllumehe tiitli pälvinud Indrek Haamer.

Põllumajandustehnika müüja Arvi Tammel on kolleegidele soovitanud masinaid just Saaremaa põldudel katsetada. “Kui masin Saaremaa põldudel vastu peab, siis on tegu tõesti hea asjaga, siis võib seda ka mujal Eestis müüa,” kinnitas Indrek Haamer.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)