Saaremaa bridžimängijad võtavad osa mõttespordi mängudest Hiinas

Saaremaa bridžimängijad võtavad osa mõttespordi mängudest Hiinas

WORLD MIND SPORTS GAMES: Maailma Mõttespordi Mängud toimuvad tänavu esmakordselt ning seal võisteldakse viiel alal: male, kabe, bridž, hiina kabe ning go. Kokku osaleb mängudel üle kolme tuhande mängija rohkem kui 150 riigist.

Kaks Saaremaa noormeest osaleb ülehomme Pekingis algavatel esimestel Maailma Mõttespordi Mängudel, kus nad mängivad juunioride arvestuses bridži.

Bridži mängivad Hiinas vennad Indrek ja Andres Kuusk. Ehkki nad on varem aastaid paarina mänginud, võistlevad nad viimastel aastatel teiste partneritega.

Nagu ka seekord Hiinas, kuhu juunioridest lähevad võistlema kolm parimat paari viimaste aastate tulemuste põhjal. Üks põhilisi kriteeriume oli see, et oleks hea kokkumänguga paarid.

“Bridžis on kokkumäng olulisemgi kui pallimängudes,” märkis Indrek Oma Saarele.
Indrek Kuusk jäi võistlustulemuste prognoosimisel tagasihoidlikuks ning arvas, et suurt lootust play-off’idesse jõuda ei ole ning favoriitide hulka nad ei kuulu.

“Aga me ei ole ka selline tiim, kes on kõigile magustoiduks, esimese poole sekka jõudmine ei oleks suur üllatus,” arvas ta.

Samas märkis Indrek, et ei oleks ka ime, kui tuleks korralik koht, sest bridž on võrreldes teiste mõttemängudega rohkem õnnemäng. Lisaks soosib õnne ka võistluse korraldus Šveitsi süsteemis.
Oma taseme hindamise teeb Indreku sõnul raskeks ka see, et tal puudub võrdlusmoment teiste riikide juunioridega.

Eestis on Indrek Kuusk võitnud ühe korra juunioride meistrivõistluste hõbeda ning avatud turniiril pronksi ja hõbeda, kuid välismaal on vennad võistelnud vaid korra – juunioride maailmameistrivõistlustel Slovakkias, kus esimese poole sekka ei tulnud ühtegi eestlast.

Nagu tulemuse prognoosimisel, jäi Indrek Kuusk tagasihoidlikuks ka oma taseme hindamisel. “Pigem tuli see koondisesse saamine minu arvates Eesti keskmise noorte taseme nõrkusest, mitte isikliku taseme headusest,” täheldas ta ja arvas, et viie aasta tagune juunioride koondis olnuks suuremate väljavaadetega.

Indrek rääkis, et tavaliselt mängib ta bridži paar korda nädalas ning võtab seda hea hobina, mida saab terve elu harrastada.
Kui mõttespordi mängudele minek selgus, hakkas ta bridžiga aktiivsemalt tegelema, mängima ja kirjandust lugema.

Vennad Kuused mängivad Tartu bridžiklubis. “Lisaks sellele on hea võimalus treenida virtuaalsel kujul,” lisas Indrek.
Bridžilehel, kus ta mängimas käib, võib tema sõnul aeg-ajalt kohata ka maailma absoluutseid tippe.

Kuused mängivad Maailma Mõttespordi Mängudel oma esimesed mängud juba reedel.
Saaremaa kohta arvas Indrek, et siin on arvestatav bridžikants, üks saarlane jäi veel napilt koondise ukse taha.

Ehkki vennad elavad hetkel Tartus, on nende sidemed Saaremaaga tugevad. Ka maleturniiridel mängivad nad ikka Saaremaa maleklubi koosseisus.

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)