SWE-7 meistriliiga mehi alistada ei suutnud

MOOTOR: Mario Paiste (palliga) vigastus esimeses mängus oli treeneri sõnul üks põhjustest, miks laupäevane mäng eduseisus olles käest ära anti.

Laupäevases Eesti korvpalli karikavõistluste 1/16 finaali esimeses mängus suutis SWE-7 hetkeks 12 punktiga juhtima minna meistriliigas palliva Valga Welg meeskonna vastu. Siiski kaotati kahe mängu kokkuvõttes 30 punktiga ning langeti edasisest konkurentsist välja.

Kahe mängu kokkuvõttes parimana edasi pääsenud Valga Welg ei olnud SWE-7 treeneri Marko Oolu sõnul mingisugune müstiline vastane, kuna kohati suudeti meistrisarjas palliva meeskonnaga mängida kui võrdne võrdsega. Esimene mäng kaotati 66 : 90 ja teine 78 : 84.

Mõlemat mängu alustati reeglite kohaselt kolmepunktivisetega madalamas liigas mängiva meeskonna ehk siis saarlaste kasuks. Esimeses kohtumises suudeti tabada 9-st kolm, teises üheksast kaks. Treener Marko Ool lootis enne mängu enamat. “See on ilmselgelt vähe. Lootsin ise vähemalt 18-punktilist edu,” märkis Ool.

Paiste otsustas

Esimeses kohtumises võttis Valga meeskonnal aega vähem kui veerandaeg, et saarlaste vastu juhtima minna. Esimeseks pausiks oldi ees 28 : 30. Kuid siis suutsid saarlased end motiveerida ning mängu käima saada. Poolajaks oldi ees 46 : 37.

Oolu sõnul oli esimese mängu esimene poolaeg kogu seeria üks paremaid hetki. Siis sai SWE-7 põhimängujuht Mario Paiste aga vigastada ning saarlaste rünnakuhoog kadus. Külalised tegid vastastega väljakul, mida ise tahtsid, võites mängu 90 : 66. Ool märkis, et mängu murranguline hetk oligi mängujuhi vigastus, mis tingis takerdumise rünnakul.
Mario Paiste peab jalavigastuse tõttu veetma väljakult eemal 10 päeva.

Trumpi ei suudetud kasutada

Kui laupäevases kohtumises oli mängu lõpp kui paha unenägu, siis pühapäeval tundus see jätku saavat. Kolmeseid saadi mängu alguses sisse veel vähem kui eelmisel päeval. Meeskonnast olid vigastatud Mario Paiste ja Urmas Oja. Esimene veerandaeg lõppes külalistele 24 : 14 ja poolaeg juba 45 : 33.

Mängu teises pooles suutsid saarlased siiski kosuda ning jõuda lõpuvileks vastasest kuue punkti kaugusele. Mäng lõppes Valga võiduga 84 :78.
Treener Oolu sõnul ei suudetud kummaski mängus kasutada SWE-7 põhilist trumpi – kolmepunktiviskeid. Neid suutsid võõrustajad tabada kahe mängu peale kokku vaid 5–6. Kokkuvõttes jäi treener seeriaga rahule.

“Need mängud näitasid, et esiliiga jaoks oleme suhteliselt hästi ette valmistanud,” vaatas Ool juba reedel algavate Eesti meistrivõistluste esiliiga suunas.

Esimene kohtumine peetakse Tallinnas Rademari võistkonnaga. Kodusaalis saab SWE-7-t näha alles novembris.