Hiina päevaleht tutvustas Eesti saari

Hiina päevaleht China Daily tutvustas lugejatele Eesti saari, kuhu soovitab minna suvel, kuid hoiatab ka sealsete kõrgete hindade eest.

China Daily soovitab turismireisi plaanides minna Tallinnast ka kaugemale ning tõstab esile Saare- ja Hiiumaad, vahendab maaleht.ee.

Parima külastusajana soovitab väljaanne suvekuid. Samas hoiatatakse, et lihtne ööbimine võib maksma minna samapalju, kui küsitakse mõnes Lääne-Euroopa neljatärnihotellis.

Ajaleht rõhutab võimalust kasutada tasuta WiFi leviala Kuressaare lossimüüride läheduses, kiidab Muhu saart ja kirjeldab tööd Hiiumaal Vaemla villavabrikus.

“See osa Lääne-Eestist on nagu stseen rootsi kirjaniku Astrid Lindgreni teosest. Kuid pole ka ime – siit on pärit Ilon Wikland, kes on illustreerinud enamiku Lindgreni raamatutest,” märgitakse kirjutises.

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju sõnul tuli China Dailys ilmunud artikkel turismiinfokeskusele meeldiva üllatusena. “Olen päris paljude ajakirjanikega kohtunud, aga seda konkreetset varianti ma ei tea,” tunnistas Paju, kes on viimase pooleteise aasta jooksul jaganud infot Saksamaa, Itaalia, Rootsi, Leedu, Läti ja Soome ajakirjanikele.

Paju sõnul on Saaremaal käinud Hiina turistide arv praegu väga väike ning mingit massiturismi pole lähiaastate jooksul Hiinast ka oodata.

Statistikaameti andmetel on viimaste aastate jooksul Saaremaal ööbinud ainult sadakond hiinlast, jaapanlasi on olnud vähemalt kümme korda rohkem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)