Aafriklased ja tallinlased laulsid saarlastele (1)

Aafriklased ja tallinlased laulsid saarlastele

MUSTALT MANDRILT SAAREMAALE: Lõuna-Aafrika Vabariigi koor The Easte Cape Children’s Choir ja dirigent Cionel van Cyl kontserdil Siioni kirikus.

Neljapäeval andsid ETV Lasteekraani muusikastuudio koor ja The Easten Cape Children’s Choir Lõuna-Aafrika Vabariigist Kuressaares kaks kontserti, mis mõlemad soojalt vastu võeti.

“Kontserdid Kuressaare gümnaasiumis ja Siioni kirikus võeti publiku poolt hästi vastu. Mõlemad koorid on kõrge tasemega ja publik nautis nende esinemist. Tallinlased ütlesid, et siin oli parim publik. Tunnustus oli vastastikune. Meie lastele kontsert väga meeldis ja lauljaile meeldis publik,” rääkis muusikaõpetaja ja dirigent Pilvi Karu.

KG-s esinesid koos külaliskooridega ka õpilaskoorid Vocaliisa ja Neidis.
Eestis esmakordsel kontserttuuril olnud aafriklaste koori repertuaar koosnes põhiliselt vaimulikust muusikast.

Enamik laule oli Euroopa heliloojate kirjutatud. Koolikontserdil esitas koor ka mõned aafrika rahvalaulud.

“Koor oli nii oma kõlapildilt kui ka olekult ja käitumiselt äärmiselt distsiplineeritud,” hindas Pilvi Karu külaliskoori.
Meie muusikaõpetaja sõnul kiitsid aafriklased omakorda Eesti koorilaulu taset.

Lastekooride tuleku Saaremaale korraldas Eve Viilup ETV-st. “Lasteekraani muusikastuudio koorid ei ole kunagi Saaremaal kontserte andnud, kuid nüüd oli neil saarlannast dirigendi Lii Leitmaaga see võimalus olemas. Küllap oli see nendegi jaoks natukene teistmoodi kontsert,” arvas Karu.
Mõlemad koorid on endale nime teinud paljudel festivalidel ja konkurssidel üle maailma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)