Puidutööstuse talvine küte hävis kahjutules

Puidutööstuse talvine küte hävis kahjutules

 

Kolmapäeva õhtul põles Kuressaare lähedal E-Laube OÜ puidutööstuse territooriumil asuv ladu, päästjad hoidsid ära tule leviku tootmishoonele. Esialgsel hinnangul põhjustas põlengu lahtine tuli.

“Õnnelik õnnetus,” ütles Oma Saarele tules kannatada saanud ettevõtte
E-Laube OÜ omanik Andrus Pundi (mitte Margus, nagu lehes eksikombel kirjas – admin) , lisades, et kuigi nad kaotasid suure hulga küttematerjali ja laohoone tuleb taastada, on siiski hea, et tootmishoone jäi alles ning tootmist saab jätkata.

Pundi sõnul oleks suurem katastroof olnud siis, kui kannatada oleksid saanud ka tootmishoones olevad pooltooted. Kahju suurust mees veel hinnata ei osanud. “No eks ta ikka kümneid tuhandeid ole, sest ladu tuleb taastada,” märkis ta, lisades, et maha põles ka üks näidismaja.

Päästsid tootmishoone

Häirekeskus sai teate tulekahjust Kudjapel asuvas puidutööstuse laohoones õhtul kell 21.33. Päästjate kohale jõudes põles tootmishoone külge ehitatud laohoone lausleekides, tuld oli võtnud ka tootmishoone otsaviil.

Päästjate kiire tegutsemine hoidis ära kogu tootmishoone süttimise. Tootmishoone sisustus ning seal asuv valmistoodang tulekahjus kannatada ei saanud. Tulekahju kustutati lõplikult kella 01.41-ks.
Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe ei osanud eile veel öelda, mis tulekahju põhjustada võis. Lindmäe nentis, et omanike sõnade kohaselt puudus seal ruumis elekter.

“Täna (eile – toim) otsivad menetlejad kohta, kust tuli alguse sai,” ütles Lindmäe, lisades, et alles seejärel saab hakata kaaluma variante, mis sellise hoonepõlengu põhjustada võis.

Kas tegemist on hooletuse või süütamisega, saab päästekeskuse pressiesindaja Sirle Mati sõnul selgeks siis, kui juhtum on menetletud.
Andrus Pundi ei tahtnud tulekahju põhjuste kohta eile veel midagi arvata. Mainis vaid, et ju see mõne noore käest, kes nalja tahtis teha, kogemata põlema läks.

Põles 10-meetrise leegiga

“Kõrval asuva kivist hoone aknaraam hakkas juba tuld võtma, aga päästjatel õnnestus see ära hoida,” kiitis üks pealtnägija päästjate oskusi, lisades, et kohati tõusid leegid ligi 10 meetri kõrguseks.

“Leek oli võimas,” ütles Oma Saarele tulekahju pealtnägija, lisades, et kui põlema oleks läinud ka tootmishoone, olnuks see kohutav. Kuna tegemist suure töökojaga, kus sees kuiv puit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)