Loomapidaja nõuab kahjutasu seitsme surnud lamba eest (2)

Loomapidaja nõuab kahjutasu seitsme surnud lamba eest

SÜÜDISTAB AAVIKUT ÜLBUSES: Heino Lemberi sõnul olevat Aavik temaga telefonis kärkinud nagu mõisahärra matsiga.

Pöide loomapidaja peab ärimees Erki Aavikut kaasvastutavaks seitsme lamba surmaga lõppenud mürgitusjuhtumis ning nõuab süüdlastelt 6000 krooni hüvitist.

Seitsme lamba surmaga päädinud mürgitusjuhtum leidis aset möödunud nädalal, kui 70-pealine lambakari murdis karjaaiast läbi ning hakkas samas kõrval tühjana seisva karjalauda keldriruumis hoitud kottidest laiali valgunud ainet manustama.

Haigusnähtudega lambad avastati karjamaalt 19. septembri õhtul ning järgmisel päeval hakkasid nad surema. “Kolm loomaarsti käisid, aga mitte mingit pääsemisvõimalust loomadel ei olnud,” rääkis Oma Saarele karjamaa omanik Heino Lember, kes peab sellise ruumi, kus on ohtlikke aineid, lahtihoidmist täiesti lubamatuks.

Kärkis nagu mõisahärra

Tühjana seisvate kunagise Pöide sovhoosi karjalautade üheks omanikuks peetava Erki Aavikuga ühendust võtnud Heino Lemberi sõnul olevat Aavik temaga telefonis kärkinud nagu mõisahärra matsiga.
6000-kroonise hüvitise maksmisest Aavik keeldus, võrdsustades mürkide manustamise Lemberi sõnul võõras ristikus käimisega.

Erki Aavik nimetas lammaste hukkumist väga kahetsusväärseks, kuid heitis omakorda Heino Lemberile ette ebakorrektset asjaajamist. “Olin valmis teda ära kuulama ja aitama nagu maakohas ikka, aga mees hakkas kohe ähvardama ja lubas minna ajalehte, kui ma raha ei maksa,” rääkis Aavik.
“Ma ei räägi seda edevusest, vaid pigem kahetsusest, et viimasel ajal ei ole ma päris tundmatu isik. Eks meiesugustest arvatakse ju ikka esiteks seda, et meil on hirmsasti raha ja et see meie raha on kuidagi ilma saadud,” analüüsis Weroli rapsiõlitehasest raha omastamises süüdistatav Aavik lambaomanike motiive.

Sovhoosiaegu mäletavate inimestega kõnelenud Aaviku sõnul võis lammastele saatuslikuks saanud aine olla näiteks silokonservant või kondiliim, mida kasutati omal ajal puidutöökojas.

Heino Lemberi elukaaslane, lammaste omanik Enda Põld rääkis, et saatis lammaste surma põhjustanud aine proovi eile Cargobusiga Sakusse laboratooriumisse uuringuks. Eelnevalt oli ta tulutult püüdnud abi saada kohalikust tervisekaitsetalitusest ja veterinaarkeskusest.

“Ühest asutusest saadeti teise juurde – tahaks küll teada, kas meil siin riiki enam üldse ei ole, kas kodanikul üldse on veel kuskile pöörduda,” osutas Enda Põld, kes viimaks suunati Saare maavalitsuse töötaja Leo Filippovi jutule.

Enda Põllu sõnul osutus Filippov vastutulelikuks inimeseks, kes tema murede lahendamise käigus sai teistelt ametnikelt isegi hurjutada. “Filippov ütles vastu, et tema on riigiametnik ja peab tegutsema kodanike heaks ja kui kodanik on juba terve päeva linna mööda käinud ja pole kusagilt abi saanud, siis tuleb teda aidata,” meenutas Põld.

Tellib Sakust analüüsi

Pöides kohapeal käinud keskkonnainspektsiooni esindaja seevastu olevat Heino Lemberit hoiatanud, et Erki Aavik on jõukas mees ning kas on ikka mõtet tema vastu minna.

Analüüsi tegemine Sakus maksab 4000 krooni, kuid Enda Põllu sõnul on ta valmis selle arve tasuma. “Kui inimene trotsi täis läheb, siis on ta kõigeks valmis,” ütles Põld, kelle sõnul on analüüs vajalik asja edasiseks menetlemiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)