Tasuta parkimine Kuressaares jätkub (3)

Tasuta parkimine Kuressaares jätkub

 

Kuressaare linnavalitsus otsustas oma eilsel nõupidamisel mitte kehtestada Kuressaares uuesti tasulist parkimist. Lähiajal tehakse korda ka vastav liiklusmärgistus.

Linnajuhid leidsid, et tasuta parkimine pole suuremaid lisaprobleeme tekitanud, kuigi suvel tekkis kesklinnas raskusi parkimiskohtade leidmisega.

Linnavalitsuse infojuht Priit Pruul viitas, et endiselt on mureks parkijad, kes ei austa liikluseeskirju ning kelle trahvimisega on ka politseil probleeme.

Raha parkimise kontrolliks

“Linnavalitsuse eraldatav raha, millega toetatakse abipolitsei tegevust, võiks edaspidi olla suunatud prioriteetsena just parkimiskorralduse reguleerimiseks. Samuti pooldati politseile ettepanekute tegemist liiklusjärelevalve tõhustamiseks Kuressaare linnas,” vahendas Pruul.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik ütles Oma Saarele, et liiklus Kuressaare kesklinnas on suhteliselt turvaline, sellele on oluliselt kaasa aidanud juba aastaid tagasi kesklinna piires kehtestatud kiirusepiirang.

“Liikluskultuur kesklinnas on suhteliselt hea, mida kinnitab ka kergliiklejate muretus kesklinnas liiklemisel. Jalakäija tunneb end sõidukite vahel liigeldes turvaliselt,” märkis Allik. Samas lisas ta, et sõidukijuhid on segaduses mitmetitõlgendatava liiklusmärgistuse osas, mille suhtes on liikluse korraldajal veel palju teha.

“Liikluse turvalisus sõltub linnaplaneerimise edusammudest. Edunäiteid on linnapildis juba ka näha – künnised, kehtestatud kiirusepiirangud, ringliiklus linna ringteel,” rääkis Allik.

Politseijuhi sõnul on korrakaitselise politseitegevuse peamisi prioriteete maakonna teedel liiklusvigastuste ja hukkunute arvu jätkuv vähendamine. Enamik liiklusvigastusi ja hukkunutega liiklusõnnetusi leiab aga aset maakonna teedel, mitte Kuressaare kesklinnas.

Allik viitas, et politseijaoskond mõistab linna muret parkimiskorra rikkumiste pärast, kuid paraku tuleb tegelikus elus teha valikuid, mis põhinevad esmajoones riskide ja võimalike kaasnevate kahjude hindamisel.

Parkimisprobleemid on tühised

Ja paraku on linna parkimisprobleemidega kaasnevad riskid ja kahjud tühised, võrreldes linna lähialadel ja mujal maakonna teedel liikuvate joobes juhtide ja juhtimisõiguseta juhtide ning kihutajate tekitatavate riskide ja kahjudega.

Politsei seisukoht on ühene – me ei saa pidada oma põhitööks tegelemist parkimiskorra rikkumistega, rääkis Allik.
Tema sõnul tekitab meelehärmi linnavalitsuse soov muuta abipolitseinike tasustamispõhimõtteid, kuid siin on jällegi tegemist küsimusega prioriteetidest.

“Kui olulisem on parkimiskord, eks siis tuleb sellesse ka panustada, kuigi politseijaoskond on seni kasutanud abipolitseinike abi eelkõige linnas avaliku korra tagamisel õhtusel ja öisel ajal,” märkis Kuressaare politseijuht Allik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)