Majaomanik pakkus vana talu tuletõrjele mahapõletamiseks

Majaomanik pakkus vana talu tuletõrjele mahapõletamiseks

 

Saaremaa päästetöötajad süütavad õppuste käigus vanema tühjaks jäänud talumaja, et saada kogemusi ning katsetada uusi päästetehnikaid.

“Selline võimalus meil tõepoolest avanes,” kinnitas Oma Saarele Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe (fotol), lisades, et talumaja Kihelkonna vallas on juba kaua tühjalt seisnud, sel on kallal seen ning seetõttu eluasemeks enam ei kõlba.

Lindmäe sõnul otsis majaomanik, kel plaan uus maja ehitada, teda ise üles ja pakkus lammutamisele minevat hoonet päästjatele õppuste korraldamiseks.

Harjutavad kätt

Sellised õppused on päästjatele Lindmäe sõnul väga vajalikud, sest nii saavad nad proovida uusi tulekustutusvahendeid, mida mujal maailmas küll kasutatakse, kuid siin veel mitte.

“Kui me ikka mõnes asjas kahtleme, siis õnnetuse korral ei saa me seda vahendit katsetama hakata, sel juhul riskime ju teise inimese varaga,” selgitas Lindmäe, rõhutades, et selliseid katsetusi saavad nad aga teha õppustel.

Teine suur pluss on see, et mehed saavad praktikat. “Toome sinna palju jõudusid kohale, sest meil on uusi mehi, kes on koolist tulnud, teooria on neil selge, aga praktikat on puudu,” ütles Lindmäe, kelle sõnul saavad õppustel ka väiksemate komandode mehed praktikat just suitsusukeldumises.

“Süütame ja kustutame ning lõpuks ehk õnnestub meil maja maha ka põletada,” rääkis Lindmäe.

Õppuse toimumise aeg on veel lahtine, kuna selliste päästeõppuste planeerimine võtab aega. Samas kandis elavatel naabritel ei ole muretsemiseks põhjust, sest ohutsoonis teisi maju ei asu. On vaid samal krundil paiknev ait, kuid Lindmäe oli kindel, et mehed suudavad aida süttimisest säästa. “Loomulikult me kontrollime ja valvame olukorda,” kinnitas ta.

Pakkumistele avatud

Kihelkonna majaomaniku pakkumine oli päästjatele igati teretulnud. Margus Lindmäe lisas, et kui kellelgi on veel mõni selline hoone, mis oleks vaja lammutada ja mida päästjad saaksid tuletõrjeõppuse läbiviimiseks kasutada, võib teda sellest teavitada.

Taolisi õppusi on Saaremaa päästetöötajad korraldanud ka varem. Kõige rohkem avanes selleks võimalusi 90. aastate alguses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)