Sõnajalad ei saa Muhusse tuuleparki rajada

Järgmisel Muhu vallavolikogu istungil kehtestamisele tulev Muhu valla üldplaneering võtab perekond Sõnajalgadelt õiguse püstitada Võikülasse tuulegeneraatorid.

“Üldplaneeringu põhimõtteks on, et väärtuslikele maastikele tuuleparki ei rajata ja Võiküla ala jääb väärtuslike maastike piiresse,” ütles Muhu vallavalitsuse arendusnõunik Aado Keskpaik.

Oleg ja Andres Sõnajala juhitav firma OÜ Estwind Energy esitas taotluse Võikülasse tuulepargi rajamiseks juba vallavolikogu eelmise koosseisu ajal. Aado Keskpaiga sõnul ei tähenda üldplaneeringu kehtestamine siiski, et tuulegeneraatorite paigaldamine Võikülas oleks täielikult välistatud.

“Põhimõtteliselt on seaduse järgi alati võimalik detailplaneeringu kaudu üldplaneeringut muuta. Seda õigust ei saa keegi kunagi ära võtta ja kes teab, milline on näiteks järgmine vallavolikogu koosseis ja nende meelsus,” arutles Keskpaik.

Praegu ei tegutse Muhu saarel ühtegi tuuleparki, ehkki aastate jooksul on seal tuuleenergia tootmiseks algatatud kokku viis detailplaneeringut, millest menetlemiseni on jõudnud ainult Sõnajalgade oma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)