Saare Paat sai 1,2 miljonit krooni toetust uue jahimudeli ekspordiks

AS Saare Paat sai Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt ligi 1,2 miljonit krooni uue purjejahi turustamiseks välisriikides.

AS Saare Paat tegevjuht Peeter Sääsk ütles Oma Saarele, et EAS-ilt saadud toetusega on plaanis tutvustada ettevõtte uut purjejahti Saare 41 viiel erialamessil Soomes, Saksamaal ja Suurbritannias. Näituste osalemiskulud koosnevad põhiliselt jahi transpordikuludest messile, messipinna rendist ja reklaammaterjalide valmistamisest.

Suvel valminud esimene Saare 41 purjejaht müüdi Soome, järgmine läheb Saksamaale. Turundusplaani kohaselt peaks igal aastal valmima kaheksa Saare 41 jahtlaeva, mis kõik on kavas müüa välismaale.

Jahtlaeva Saare 41 tootearendusega alustas Saare Paat 2007. aasta sügisel. Jahi projekt valmis Saare Paadil koostöös Soome disaineri Karl-Johan Strahlmanniga, kusjuures paadi tootearenduseks kulus üle kahe miljoni krooni.

Uus purjejaht maksab üle 300 000 euro (4,7 miljoni krooni), aluse pikkus on 12,5 m, laius 3,92 m ja süvis 2,0 m.

Väikelaevaehituses tegutsev AS Saare Paat asutati 1993. aastal. Tänaseks on traditsioonilisi puupaate tootvast väikefirmast saanud kaasaegseid materjale ja tehnoloogiaid kasutav rahvusvaheliselt tuntud ettevõte, kelle toodangut on eksporditud lisaks enamikule Euroopa riikidele veel USA-sse ja Jaapanisse.

Ettevõtte suurim klient on Soome firma Finngulf Yachts OY, kelle tellimusel valmib üle 20 jahtlaeva aastas. Firmale kuuluvad rahvusvaheliselt kaitstud kaubamärgid Stormer ja Saare.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)