Okaste suguvõsa kunstipäev Kuressaares

Okaste suguvõsa kunstipäev Kuressaares

OKASTE SUGUVÕSA KUNSTIPÄEVA AVALÖÖK: Kunstnik Evald Okase tütar Mari Roosvalt (vasakul) ja tütretütar Mara Koppel-Ljutjuk maalinäituse avamisel.

Reedel, 19 septembril avati Kuressaares vaid tunni pikkuse vahega kaks heatasemelist kunstinäitust. Täpsemalt oli tegemist ühe kunstisündmusega nimetuse all “Okaste suguvõsa kunstipäev Kuressaares.”

Ametlikult pidi kunstipäev algama näituse “Kaugused” avamisega Ajamaja galeriis, aga juba kell 10 hommikul oli Kuressaare Ametikooli kunstilise kujundamise eriala õpilastel võimalus kuulata Raegaleriis loengut Evald Okasest ja tema loomingust. Seda tänu Mari Roosvaltile ja Mara Koppel-Ljutjukile.

Kunstipäeva lõpetas ühine toolidevärvimine Kuressaare Raegaleriis, millest said osaleda kõik näitusekülastajad.

Kunstipäeva raames Kuressaarde jõudnud näitus “Kaugused” Ajamaja galeriis, kus oma viimaste aastate õlimaale eksponeerivad Evald Okase tütar Mari Roosvalt ja tütretütar Mara Koppel-Ljutjuk, jääb avatuks 17. oktoobrini. Mitte kaugel Ajamajast Kuressaare Raegaleriis aga on 30. oktoobrini võimalik tutvuda Evald Okase aktimaalidega. Näitus pealkirjaga “Veetlevad naised” on koostatud kunstniku viimaste aastate töödest.

Kahjuks ei saanud 92 aastane kunstnik ise näituse avamisele tulla. Tütre sõnul veedab eakas kunstnik enamuse ajast ateljees, kus valmivad üha uued teosed.

Näitust vaadates saab selgeks, et see, mis Okaste perekonna loomingut ühendab, on värv. Aga miks siis külastada mõlemat näitust? Loomulikult selleks, et tajuda maalikunsti arengut Eestis läbi aja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)