Muratsi külasadamast võib tulevikus saada jahisadam

Muratsi külasadamast võib tulevikus saada jahisadam

MURATSI SADAM: Juba on sadamaalale rajatud muuhulgas lasteatraktsioonid ning riietuskabiinidega supelrand.

Muratsi sadamaala arendamiseks moodustatud MTÜ Muratsi Sadama Selts peab plaane avada sadam tulevikus ka purjekatele.

“Siht tuleb panna suur, ükskõik, kas selleks kulub siis aega viis või kümme aastat,” ütles Oma Saarele MTÜ Muratsi Sadama Selts juhatuse esimees Margus Männik. “Selle pärast ei saa naba paigast ära tõmmata, aga kogu aeg peavad kõrvad kikkis olema ja kogu aeg pead hakkamas olema,” lisas ta.

Männiku sõnul eeldab sadama jahtidele avamine 2,5 meetrise süvisega faarvaatri rajamist ja miljoneid maksvat investeeringut. Samas jääks sadam ikkagi vaid kohalike ja mitte külalisjahtide peatuspaigaks. “Et Muratsi mees hoiab oma paadi ikka Muratsis, ükskõik, kas see on siis kaater või jaht,” lausus Männik, kelle sõnul on Muratsi praegu kodusadamaks kümnekonnale paadile.

Kolm aastat tagasi kohaliku elu edendamise patriootide poolt sadamaala arendamiseks moodustatud MTÜ Muratsi Sadama Selts on PRIA-lt saadud 855 865 kroonise toetuse ning valla ja kohaliku erakapitali toel kulutanud oma plaanide elluviimiseks juba üle miljoni krooni. Kogu sadamaala on puhastatud võsast ja ümbritsetud metallist aiaga. Sadamaalale on rajatud lõkke- ja lipumasti plats, istepingid, jalgrattahoidjad, väikesed lasteatraktsioonid ning riietuskabiiniga supelrand, kuhu veeti kõvasti liiva.

“Loodud on küla süda, kus kohalik rahvas käib teinekord suhtlemas ja kus harrastuskalurid saavad oma paate hoida,” rääkis Männik, kelle sõnul käiakse sadamast kala püüdmas Muratsi ja Sepamaa lahes.

Kaarma vallas Muratsi poolsaarel Muratsi lahe ääres asuv Muratsi sadam kuulub Kaarma vallale, kes on andnud selle kasutamiseks MTÜ-le Muratsi Sadama Selts. Sadam on avalikus kasutuses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 126 korda, sh täna 1)