Seadusemuudatus laiendaks kindlustuskaitset parvlaevadele (12)

Riigikogu asus eelmisel nädalal menetlema eelnõud, millega hakkaks liikluskindlustus kehtima ka riigisisestel parvlaevaliinidel.

Hiiu Leht kirjutas, et praegu liiklevad sõidukijuhid parvlaevadel oma vastutusel ning õnnetusjuhtumi korral puudub neil kohustusliku liikluskindlustuse kaitse. Nimelt ei käsitleta kehtiva liikluskindlustuse seaduse kohaselt teeliiklusena liiklust hoone sees ja sõidukis, välja arvatud hoones asuvas parklas.

Igal aastal juhtub õnnetusi

Seaduse muutmise eelnõu algatanud Keskerakonna fraktsioon leiab, et reisiparvlaev on liikluseks avatud ning tegemist on parkimisalaga, millele peaks laienema liikluskindlustuse kaitse.

Seadusemuudatusega lisataks eelnimetatud paragrahvi fraas “või siseriiklikult regulaarreise tegeval reisiparvlaeval”.

Eelnõu esimesel lugemisel riigikogus teatas eelnõu ettekandja, keskerakondlane Kalle Laanet, et 2006. aastal juhtus parvlaevadel viis, 2007. aastal 14 ja 2008. aastal seni üks liiklusõnnetus.

Õnnetusi on olnud ka varem, näiteks jõudis 2003. aastal kindlustuse vahekohtusse vaidlus, milles If Eesti Kindlustus keeldus parvlaeval Ofelia tekkinud enam kui 4000-kroonise liikluskahju hüvitamisest.

Keeldus põhjendatult

Just põhjusel, et “liiklust parvlaeval ei loeta teeliikluseks, kuna parvlaev on sõiduk”. Vahekohus otsustas, et If Eesti Kindlustus keeldus kahju hüvitamisest põhjendatult.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liige Mark Soosaar märkis eelnõu arutusel, et Eesti parvlaevadel sõidavad ka üsna paljud Euroopa Liidus ja väljaspool Euroopa Liitu registreeritud autod. “Ja kui nendega midagi juhtub ning selgub, et on seadustühimik, siis on see rahvusvaheline probleem,” osutas Soosaar.

Riigikogu menetles eelnõud esimesel lugemisel 9. septembril ning suunas teisele lugemisele. Muudatusettepanekuid on võimalik esitada 23. septembrini.

Eelnõu arutamisel osalenud Eesti liikluskindlustuse fondi esindajad arvasid, et muudatus liikluskindlustuse tariife ei mõjuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)