Noored teipisid seotud silmadega koolivenna kaupluse käsipuu külge (52)

Noored teipisid seotud silmadega koolivenna kaupluse käsipuu külge

SEOTI TORU KÜLGE: Noormehe keskusse toomine oli toimunud suurema kärata. Seda kinnitas ka ukse lähedal seepi müütav naine, kes ei olnud üldse märganud, millal poiss sinna ilmus.

Kinniteibitud suu ja seotud silmadega noormees eile keskpäeval köidetuna käsipuu külge Kuressaare Rae keskuses pani mitmeid möödakäijaid ahhetades imestama hukkaläinud nooruse üle, paljusid jättis selline vaatepilt aga täiesti külmaks.

Kinniseotud ja möödujate abi vajava poisi avastas Rae toidupoe kassas parajasti toiduaineid kotti laduv naine, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada.

“Vaatasin, et seisev poiss on kuidagi ära vajunud, ning mulle tundus asi kahtlane, läksin juurde ja nägin, et ta on käsipuu külge kinni teibitud,” rääkis naine Oma Saarele. “Poiss ei saanud üldse hingata, ning ta käed olid suure ehitusteibiga kuni õlgadeni selja taha kinnitatud.”

Pikemalt mõtlemata hakkas naine kiiresti noormehe nägu teibist vabastama. Tema sõnul olid poisi silmad kinni seotud ning selle peale ka teip tõmmatud. Suu ette oli pandud ka vatti.

“Mulle tulid appi ka lillepoe töötajad ning üheskoos saime poisi vabaks,” rääkis naine ning lisas, et poisil oli kätes vereringe takistatud.
“Kus ma olen?” olnud esimene küsimus, mille noormees esitas. Nooruk selgitas temaga juhtunut vaid niipalju, et tegemist oli Jukude üritusega ning kinni olid ta sidunud vanemad õpilased, kes olid käskinud tal seal seista.
Kui noormees oli vabastatud ja oma kinnituse kohaselt kooli tagasi läinud, hakkasid tema abistajad arutama, mis tegelikult võinuks juhtuda.

“Vaid üks vale liigutus ja noormees võinuks kukkuda Rae keskuse parklasse viiva kallaku peale,” arutles poisile esimesena appi läinud naine.

Keegi ei reageerinud

Abistajat hämmastas ka, et mitte ükski toidupoe klientidest juhtumile enne teda ei reageerinud. “Kõik ostu sooritanud inimesed kõndisid tammuvast poisist lihtsalt mööda,” ütles jahmunud naine.

Nooruki teine päästja, Rae keskuse lillepoe müüja oli algul tööga nii kinni, et poissi selja tagant nähes ei saanud ta olukorra tõsidusest kohe aru.
“Ma mõtlesin, et ta ootab seal sõpru,” märkis müüja. Kui ta taipas, et asi ei ole vist päris õige ning otsustas lähemalt uurima minna, oli üks inimene poissi juba lahti päästma asunud.

“See oli ikka tugev ehitusteip, millega poiss oli kinni seotud,” rääkis müüja. “Aga kujutage ette, kui see noormees oleks olnud südame- või astmahaige,” sõnas ta, lisades, et noored ei saa aru, millised tagajärjed oleksid nende tembul võinud olla.

Naljad võivad kurvalt lõppeda

Samas mett müüv proua ütles end vaid märganud olevat, et poisi toonud noored sisenesid parklast. “Tulid sealt alt,” kinnitas ta ja arvas, et kordasaadetu oli ikka väga julm.

Noormeest abistanud naine palub nii lapsevanematel, koolijuhtidel kui ka õpetajatel rohkem selgitada, millised tagajärjed võivad rumalatel “naljadel” olla, ning sündmusega seotud noored võiksid samuti ise oma teo üle järele mõelda.

“Sellised tembud võivad väga kurvalt lõppeda,” ütles naine. Ta lisas, et inimesed võiksid rohkem sekkuda, kui sellist asja pealt näevad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)