Kuressaare gümnaasium vahetas välja võimla 30-aastase põranda (1)

Kuressaare gümnaasium vahetas välja võimla 30-aastase põranda

VIIMANE LIHV: KG võimlas andis eile uuele põrandale lakirulliga viimast lihvi ka tantsu- ja spordiosakonna juhataja Gabriel Sepp.

Sel sügisel saavad Kuressaare gümnaasiumi õpilased kehalisi võimeid lõpuks ometi arendada võimlas, mille uus põrand särab nagu peegel. Hiljuti oma 30. juubelit tähistanud kool vahetas lõpuks välja võimlapõranda, mis oli sama vana kui kool.

“See, mis siin oli, ei vastanud enam mitte mingisugustele nõuetele,” ütles kooli tantsu- ja spordiosakonna juhataja Gabriel Sepp Oma Saarele.
Koolivõimla põrandat oli vahepealsetel aastatel küll lihvitud ja värvitud, kuid samas olid oma aja ka ära elanud nii võimla valgustus kui ka ventilatsioon.

1,2 miljonit krooni maksma läinud remondi käigus paigaldati võimlasse täiesti uus põrand, tekitati võimalus tuulutamiseks aknaid avada ja remonditi võimla seinad. Sellega kadus ka KG võimla üks omapära – suured seinamaalingud, mis kujutasid purjetajaid ja kergejõustiklasi.

Gabriel Sepa sõnul vahetatakse välja ka külgmised korvpallilauad. Uute laudade kõrgust on võimalik reguleerida ning see annab korvpalli harjutamise võimaluse ka väiksematele lastele.

Samuti saab võimlas nüüd tekitada kaks minivõrkpalli väljakut, kui ruum suure kardinaga kaheks jaotada ning paigaldada kummalegi poole üks võrk.

Tantsu- ja spordiosakonna juhataja kinnitusel ei ole võimla renoveerimine sellega veel lõppenud ning otsitakse võimalusi saada vahendeid näiteks kokkupandava tribüüni paigaldamiseks võimlasse.

Omapärase kujunduselemendina on korvpalliväljaku keskringi maalitud meeldetuletus: “Põrandalt ei saa alla kukkuda.” Selle lasid sinna maalida kooli 19. lennu vilistlased Tauno Loodus, Martin Villig ja Virgo Arge, kes KG juubelil ostsid ringi kasutamise õiguse viieks aastaks 5900 krooni eest.

Lisaks lausele on samas ringis jäädvustatud ka lahkete annetajate nimed.
Võimla, millele anti eile veel viimast lihvi, avatakse pidulikult reedel. Kehalise kasvatuse tundideks on võimla valmis alates esmaspäevast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 123 korda, sh täna 1)