Juhtkiri: Parvlaev pole liiklus (9)

Juhtkiri: Parvlaev pole liiklus

 

Kindlustuse vahekohus on otsustanud, et parvlaev pole liiklus, vaid sõiduk, seega ei saa ka välja nõuda liikluskahjusid, mis on tekkinud parvlaevale sõitmise, seal olemise või laevalt ärasõiduga seonduvalt. Kummaline seaduseauk küll, justkui oleks autode parvlaevaga üleveole olemas alternatiive.

Paraku on õnnetusjuhtumeid autodega laevadel esinenud mitmeid, õnneks veel mitte välismaalastega. Vastasel juhul oleks meil kaelas rahvusvahelise mastaabiga probleem.

Seadused on auke täis, nende kinnitoppimisega tegeleb riigikogu järjepidevalt. Kuid sageli mõjutab asjade käiku seadust lappida soovija poliitiline kuuluvus.

Tegemist võib olla hea eelnõuga, kuid see hääletatakse menetlusest välja sellepärast, et eelnõu esitaja ei ole valitsejate poole pealt.

Nii on ka seekordse opositsiooni eelnõuga, mis lisab liikluskindlustuse seadusesse vaid viis sõna. Ometi võivad need sõnad hiljem palju probleeme ära hoida. Ehk jääb seekord peale koostöövaim, sest parvlaevadel reisivad ka paljud koalitsioonipoliitikud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)